Od 13 września do 10 października tego roku, w szczecińskiej bibliotece Promedia przy al. Wojska Polskiego 2, na wystawie Arnold ze Szczecina prezentowane są prace Arnolda Wolińskiego. Plakaty w Promediach, to w odróżnieniu od prac wcześniej prezentowanych w Książnicy pomorskiej, prace komentujące w subiektywny sposób otaczającą rzeczywistość, relacje międzyludzkie, jak i te w widoczny sposób nawiązujące do miejsca zamieszkania autora.
Oddajmy mu głos, niech sam opowie o prezentowanych pracach.
Przegląd ma pokazać aktualną i wcześniejszą kondycję plastyczną i kierunki sztuki, którymi się zajmuję.
W większości są to tzw. popowe kompozycje nawiązujące do sztuki masowej i nurtu pop artu oraz estetyki współczesnego polskiego komiksu niezależnego.
Ideą łączącą wszystkie prace jest bez wątpienia człowiek, jego relacje w zderzeniu z komercyjnym otaczającym go światem współczesnym i realiami kraju i miasta rodzinnego, którym jest Szczecin.
Dwie prace to fragmenty projektu POP PRL pokazywanego już w tym miejscu.
Dwa plakaty to pokłosie zatrutej Odry. Jeden dotyczy kondycji współczesnego pokolenia. Kolejny to „odprysk” projektu #socjalmediaheroins dotyczącego portretu współczesnej Kobiety, ale znacząca większość to grafiki poświęcone mojemu kochanemu miastu, Szczecinowi.
Prace łączy też podejście do ich tworzenia, to znaczy połączenie klasycznych technik jak malarstwo akrylowe, tusz, rysunek z cyfrowymi technikami obróbki i tworzenia grafiki cyfrowej.
W dzisiejszym świecie bez względu jak i co robisz i tak finalnie musi to trafić do Internetu, a czasem na wystawę.
Zapraszam do poznania tego mojego spojrzenia i niech POP Was krzepi.
Zapraszam do odwiedzenia moich stron:
https://www.instagram.com/arnoldwolinski/
Tyle autor o swoich pracach i twórczych inspiracjach. Należy wspomnieć, że jest to już kolejna wystawa tego twórcy w tym miejscu. Poprzednio gościł już tu m.in. z projektem POP PRL, prezentowanym również na naszym portalu.
A portal „BETONIARKA” zaprasza do odwiedzenia tej wystawy i skorzystania z multimedialnej oferty Biblioteki Publicznej filii nr 54, czyli Promediów.