in

Chleb wolnościowy 2. Zrzutka na wydanie komiksu

Sformułowanie „chleb wolnościowy”, było używane przez więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych, zlokalizowanych na terenie Polski podczas II wojny światowej w XX w. Oznaczało chleb wypiekany poza obozem, na wolności. Mogliśmy o tym poczytać w pierwszym tomie komiksu pod tym tytułem. Jeżeli zaciekawiła Was tematyka, warto wesprzeć zbiórkę na tom drugi.

Celem zbiórki, jest zebranie funduszy na wydruk komiksu autorstwa Pawła Piechnika pt.: Chleb wolnościowy, tom 2który jest kolejną częścią tryptyku o tym samym tytule i dotyczy teraźniejszości. Tom 2 składa się z rozmów, które autor przeprowadził z różnymi ludźmi w ciągu ostatniej dekady. Bezdomny, menadżer handlowy, dyrektor dziennego domu opieki, trener personalny, scenarzysta filmowy i komiksowy, żołnierki z Ukrainy, psycholog, fotograf itd.

Autor chce się zastanowić czym jest „chleb wolnościowy” dzisiaj i co oznacza wolność w świecie poza drutami. ­Na zrzutce można też zamówić komiks w przedsprzedaży wraz z cegiełką. Opis projetu i wszystkich nagród znajdziecie na stronie zrzutki.

Tom 1 wydany w 2019 r. przez Państwowe Muzeum na Majdanku, dotyczy historii opowiedzianej w relacjach 11 byłych więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie podczas II wojny światowej w Polsce.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Spotkanie z Leszkiem Kaczanowskim (wydawnictwo Ongrys)

Tytus, Romek i A’Tomek w Świecie Młodych [wystawa]