Projekt ‘Dziewczynka Pełna Mocy‘ ogłasza konkurs na ilustracje do opowiadania pt. Siła Głosu o Susan Anthony – emancypantce, która w 1872 roku została aresztowana za próbę zagłosowania w wyborach prezydenckich w USA. Konkurs jest skierowany do osób od 16 do 25 roku życia.
Susan Anthony jest postacią nieobecną w podręcznikach szkolnych, podobnie jak większość historii kobiecej emancypacji. Dzięki temu opowiadaniu chcemy zmienić stan wiedzy polskich dzieci i podnieść świadomość dziewczynek, że prawo do głosowania kobiet wywalczono latami ciężkiej pracy.
Opowiadanie jest skierowane do dzieci w wieku 9-14 lat i będzie opublikowane w formie e-booka na portalu ‘Dziewczynka Pełna Mocy.
Jak wziąć udział?
Wyślij email na adres kontakt@dziewczynkapelnamocy.pl, a otrzymasz tekst opowiadania, wraz z pakietem konkursowym. Przeczytaj opowiadanie i wykonaj jedną lub więcej ilustracji, a następnie wyślij do organizatorów konkursu.
Termin składania prac: 31 sierpnia 2018.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone nie później niż 30 września 2018. Uczestnicy i uczestniczki konkursu zostaną powiadomieni o wynikach drogą mailową. Wyniki zostaną także opublikowane na profilu projektu Dziewczynka Pełna Mocy na Facebooku.
Nagrody
Zwycięskie prace zostaną opublikowane jako ilustracje do opowiadania wraz z imionami i nazwiskami autorek i autorów oraz zostaną umieszczone na profilach projektu Dziewczynka Pełna Mocy na Facebooku i Instagramie. Autorki i autorzy zwycięskich ilustracji otrzymają koszulki kampanii #MOCneSŁOWA.
Jury konkursu
Jury osób dorosłych:
Anna Krenz – artystka, architektka, współtwórczyni portalu ONEPoznań
Paulina Banaś – autorka opowiadania Siła Głosu i założycielka projektu Dziewczynka Pełna Mocy
Paulina Łoś – projektantka i graficzka, współzałożycielka i redaktorka magazynu SZAJN, współtwórczyni warsztatów dla nastolatek ZMAPUJ SIEBIE
Jury dziecięco-młodzieżowe:
Helena Rakowiec – córka Żanety Rakowiec, blogerki prowadzącej O matko i córko
Pomme Sołtyk – córka Agaty Araszkiewicz, jednej z inicjatorek i liderek Kongresu Kobiet oraz Roberta Sołtyka, doradcy w sprawach komunikacji Komisji Europejskiej