in , ,

Zapraszamy na KLIN — wyjątkowe święto rozmaitych dziedzin sztuki i środowisk twórczych!

Z przyjemnością zapowiadamy drugą edycję niezależnego festiwalu komiksu i ilustracji KLIN, która odbędzie się 13 lipca 2024 r. na Wyspie Tamka we Wrocławiu!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest underwater — obietnica głębokiego zanurzenia w świat sztuki! W ciągu dnia teren imprezy wypełnią stoiska z bogatą ofertą komiksów, ilustracji, plakatów, grafik, zinów, kolaży, notesów, naklejek… Pomoc w zakupach — jak to się mówi we Wrocławiu: “na życzenie” – zapewni Pogotowie Komiksowe. Na miejscu będzie można uczestniczyć w warsztatach tłumaczenia komiksów, tworzenia artystycznej publikacji w technice riso oraz warsztatach sitodruku.
Ponadto czekać na Was będą otwarte prelekcjespotkaniazajęcia z kompozycji i wystawa, a także rysowanie na żywo oraz głośne czytanie komiksu.

A po części festiwalowej zapraszamy na muzyczny after!

KLIN to nie tylko okazja do spotkania z artyst(k)ami i osobami twórczymi, ale także przestrzeń dla wszystkich miłośników luźnej atmosfery i niezależności, pełna muzyki i wakacyjnego vibe’u. Jesteśmy otwarci na rozmaite środowiska, integrację wokół różnych form twórczości, wymianę inspiracji.

Autorką oprawy graficznej tegorocznej edycji jest Gosia Kulik — wielokrotnie nagradzana artystka wizualna, twórczyni komiksów, artbooków i ilustracji książkowych, mieszkająca we Wrocławiu.

KLIN to mały festiwal robiony oddolnie, niezależnie, bez wsparcia instytucji i grantów, dlatego każdy datek złożony do festiwalowej puszki przybliży nas do pokrycia kosztów organizacyjnych i przygotowań do kolejnej edycji. Dziękujemy! Więcej szczegółów oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na oficjalnych profilach festiwalu KLIN na Facebooku i Instagramie.

Poniżej program

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Sądny dzień [recenzja]

Głupie ptaki Polski — instarecenzja