Wszystkim odwiedzającym Szczecin polecamy wystawy naszego zaprzyjaźnionego plastyka, Arnolda Wolińskiego. Możecie je znaleźć Pod Fontanną oraz w filii bibliotecznej nr 28. Wstęp wolny.
Pierwsza z nich to znana już ekspozycja #Social Media Heroins. Jest ona efektem projektu, w którym artysta przenosił na płótno wizerunki kobiet publikowane przez nie same w mediach społecznościowych. O wystawie pisze autor:
Żyjemy w czasach, gdy każdy ma telefon i może nim robić zdjęcia, a wszechobecne kamery wykonują nam ich tysiące. Publiczny wizerunek można kreować, stwarzać i wciąż zmieniać. Wśród tysięcy ujęć, setek banalnych pamiątek naszej rzeczywistości, zapisów stanów świadomości i portretów JA prawdziwego, bądź sztucznego, zacierają się granice prawdy i fałszu na nasz temat. Nasz obraz dziś może być teraz stworzony nie na nasze podobieństwo, ale na naszą potrzebę lub potrzebę innych. Tworzymy więc miejsca, sytuacje, tła.
Wystawę można oglądać “Pod Fontanną” (Szczecin, al. Bohaterów Warszawy 27) do końca wakacji w godzinach otwarcia lokalu.
Drugą wystawą jest najnowszy projekt Wolińskiego – Galeria jednego obrazu. Bibliotece, do której regularnie chodzi wypożyczać komiksy, zaproponował wystawę prac okolicznościowych, związanych z jego ekspozycją POP-PRL.
W galerii jednego obrazu, co dwa miesiące pojawiać się będą kolejne obrazy z projektu POP-PRL. Zapoczątkował ją Orient Men, którego własnie zmienił Reksio. Reksio będzie gościem filii bibliotecznej nr 28 przy Pl. Lotników 7 w Szczecinie do końca sierpnia w godzinach otwarcie placówki.
O autorze
Arnold Woliński – animator kultury, grafik, czasem malarz. Od zawsze lubił rysować, na początku kredkami „Bambino”, a obecnie komputerem w programach graficznych. Tworzy głównie farbami akrylowymi, ale nie obce mu są spray’e i art peny. Jego główną inspiracją są prace Andy’ego Warhola, który zafascynował go świeżością spojrzenia na puszkę zupy i techniką wykonania prac. Jak sam nieraz mówi „stosuje recykling pop-kulturalny, przetwarza motywy i postacie znane z masowej świadomości”. Obsesyjnie przetwarza także motyw „kosmosu kobiecych oczu” i ostrej czarnej kreski monochromatycznego widzenia rzeczywistości, a jego niewątpliwą muzą jest postać Marilyn Monroe. Odważne zestawienia kolorystyczne i monochromatyczne przedstawienia tematów, to cechy charakterystyczne wielu jego prac. Jest fanem komiksu europejskiego, dobrego filmu, Rock’n’Rolla i literatury amerykańskiej. Realizuje się również działając w stowarzyszeniach twórców i stowarzyszeniu POP-ART.