plansza z napisem 2023 rok komiksowy
in , ,

Komiksowe wydarzenia w Polsce 2023 [aktualizacja 6 grudnia 2023]

Zapraszam na przegląd planowanych na ten rok polskich imprez komiksowych i festiwali, które kładą duży nacisk na to medium. Lista jest aktualizowana, jak macie coś do uzupełniania, to piszcie w komentarzach, będziemy dodawać!

AKTUALIZACJA:
6 grudnia plakat Podkarpackich Spotkań z Komiksem

Nadchodzące imprezy komiksowe 2023

34 Podkarpackie Spotkania z Komiksem

9-10 grudnia Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie

Zapraszamy do śledzenia strony organizatora, na której ogłoszono juz program.


Minione imprezy komiksowe 2023

Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci w Pacanowie

19 lutego 2023, Pacanów, ul. Kornela Makuszyńskiego 1, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie

Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci to cykliczna impreza organizowana przez Centrum Bajki zawsze w drugim tygodniu ferii.

Wcześniej ogłaszany jest konkurs dla dzieci w wieku 6 – 12 lat na komiks przedstawiający podróż Koziołka Matołka do wskazanego kraju. Do tej pory powstały komiksy o  Norwegii, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech… Wyróżniane prace można oglądać na wystawie, a najlepsze wydawane są drukiem w książeczce pt. „Podróże Koziołka Matołka”.

Podczas Festiwalu Gier i Komiksów dla Dzieci jurorzy – uznani twórcy rysunkowych fabuł – wręczają nagrody laureatom, prowadzą też otwarte konsultacje i udzielają porad. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Złote Kurczaki (edycja 10)

24-25 lutego 2023, Wrocław, ul. Świdnicka 8, miejsce “Przejście Dialogu” 19

Polski festiwal komiksowy poświęcony produkcjom niezależnym, odbywający się od 2014 roku we Wrocławiu. Co roku podczas wydarzenia wręczane są nagrody dla polskich komiksów niezależnych. Obecnie trwają prace nad selekcją nadesłanych prac. Informacje o składzie jury i atrakcjach przygotowanych podczas festiwali można znaleźć na FB organizatorów. 

Krakowski Festiwal Komiksu (edycja 12)

24-26 marca 2023, Kraków, ul. Sarego 7/10A, Muzeum Komiksu

Krakowski Festiwal Komiksu to największe w Polsce południowej doroczne spotkanie fanów komiksu, ilustracji, animacji i innych form narracji wizualnej. W programie każdej edycji można znaleźć atrakcje dla wszystkich grup wiekowych: spotkania autorskie, panele dyskusyjne, prelekcje, warsztaty, pokazy i wystawy.

Trzon programu każdej edycji stanowią spotkania autorskie z artystami z Polski i zagranicy. Festiwalowi towarzyszą m.in. komiksowe spacery po Krakowie, pokazy filmowe i cosplay. Nieodłącznym elementem imprezy jest giełda wydawców, którzy specjalnie na Festiwal przygotowują premierowe publikacje. 

Szczegóły programu i sylwetki gości można śledzić na wydarzeniu oraz na stronie festiwalu.

Organizatorami wydarzenia są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe oraz KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Pałacu Potockich.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Małopolski Festiwal Komiksu

1-2 kwietnia 2023, Kraków, ul. Rajska 1, Arteteka, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Odbywający się w pierwszy weekend kwietnia Małopolski Festiwal Komiksu to dwudniowa impreza o rodzinnym charakterze. Czytelnicy i miłośnicy komiksów w każdym wieku znajdą coś dla siebie.

Na najmłodszych czekają warsztaty komiksowe, spotkania z autorami popularnych serii oraz gra miejska. Starsi będą mogli brać udział w panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach z twórcami z Polski i zagranicy.

Na każdego, kto będzie chciał uzupełnić komiksową kolekcję będzie czekała giełda z mnóstwem tytułów do wyboru — zarówno jeśli chodzi o pozycje archiwalne, trudno dostępne, jak i najnowsze premiery.

Podczas festiwalu odbędzie się również wystawa oryginalnych prac polskich autorów, które będzie można zakupić w okazyjnych cenach. Małopolski Festiwal Komiksu to impreza zarówno dla osób, które od lat interesują się komiksem, jak również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym medium.

Festiwal Komiksu pierwszy raz odbył się dwanaście lat temu! Tegoroczna edycja odbędzie się 1-2 kwietnia w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w szerszej formule, a także pod nową nazwą, bardziej adekwatną do regionalnego charakteru biblioteki. Organizatorzy za główny cel stawiają sobie to, by nie zawieść użytkowników biblioteki — corocznych festiwalowych bywalców.

Bieżące informacje można śledzić na stronie wydarzenia

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

20-23 kwietnia 2023, Poznań

Szczegółowy program znajdziecie oczywiście na stronie organizatora, ale podaję poniżej wybrane atrakcje.

Czwartek i piątek to przede wszystkim konferencja naukowa „Przemoc w komiksie — Przemoc wobec komiksu”. Prelekcje wygłoszą badacze i badaczki komiksu z Polski i Czech. Wśród tematów znajdziecie m.in. traumę w komiksie, przemoc w rodzinie, wschodnie sztuki walki oraz oczywiście komiksy o Hulku, a także pamięć wojny i… przemoc wyimaginowaną na przykładzie komiksów Ojca Rene. Konferencja odbędzie się w bibliotece NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Także w piątek odbędą się dwa wernisaże. O 18:00 w Galerii Centrala będzie miało miejsce otwarcie wystawy „Moje fazy” Moniki Laprus-Wierzejskiej oraz spotkanie z autorką, a o 20.00 w Baraku Kultury — wystawy prac z antologii „Własnym głosem”.

Sobota i niedziela to już festiwalowa jazda bez trzymanki, program napięty od rana do wieczora i konieczność wyboru pomiędzy poszczególnymi punktami programu, a będzie to wybór naprawdę trudny, bo program jest bardzo bogaty i atrakcyjny. Znajdziecie w nim prelekcje podzielone na blok mangi, blok superhero, blok horroru i postapo, a także strefę AKTu, blok spotkań autorskich (tu m.in. autorzy Rzeźzina, twórcy Warchlaków, Prosiak, Dem, Podolec, Ottoich i Keren Katz, izraelska artystka). Wszystkie te wydarzenia będą się odbywały w salach Biblioteki Uniwersyteckiej. Tam też znajdziecie strefę autografów, giełdę, no i przede wszystkim — darmowe komiksy! W bibliotecznych galeriach znajdziecie wystawy prac z portalu Webkomiksy, Trusta oraz Martyny Bolanowskiej.

Dodatkowe atrakcje, to warsztaty. Uniwersytet Artystyczny zaprasza na warsztaty offsetu, a w bibliotece znajdziecie warsztaty scenariuszowo komiksowe z Bartłomiejem Sztobrynem i warsztaty rysowania obrażeń z twórcami Rzeźzina. Uwaga, na warsztaty obowiązują osobne zapisy, szczegóły na stronie organizatora!

Na zakończenie nie sposób wspomnieć o gali, która odbędzie się w sobotni wieczór w bibliotece, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do Orient Menów 2022 oraz zwycięzca w głosowaniu na Najlepszy Zin PFSK 2022. Po Gali wszyscy chętni są zaproszeni na After Party, które rozpocznie się o godzinie 20.00 w Domu Piwa – ul. Mokra 2. Wstęp wolny dla wszystkich.

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Giełda Komiksów DwuTarg 2023

20 maja 2023, I Liceum Ogólnokształcące w Toruniu

Giełda wraz z wydarzeniami towarzyszącymi (konkurs rysunkowy pt. „Sekretne życie Kopernika“, , Renesans Superbohaterów, warsztaty rysunkowe) organizowana jest przez DwuTakt: Festiwal Kultury Popularnej. Więcej informacji i lista wystawców dostępne na stronie wydarzenia. Wstęp bezpłatny.

Kraków Zine Fest #3

27 maja, godz. 11.00-17.00, Kraków, Klub Spotkań Poczta Główna,  ul. Westerplatte 20

Kiermasz z szerokim wyborem niezależnych publikacji, zinów, komiksów, plakatów oraz inne kreatywne rzeczy od ponad 50 uczestników z Polski i zagranicy. Pełna lista wystawców na STRONIE WYDARZENIA. Robi wrażenie!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „KRK ZINE Ù FEST III NIEZALEŻNY KIERMASZ ZINÓW i KOMIKSÓW KLBSOK POCZTA S-27 GŁOWNA MAJ WSTEP WOLNY”

Komiksowa Warszawa

25-28 maja 2023, Warszawa, Plac Defilad

Edycja 2023 odbędzie się ponownie na Placu Defilad, gdzie nie zabraknie artystów, wydawców i ich komiksów. Wstęp wolny. 

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia. 

 

 

 

 

 

KWK’23 – Bytomski Festiwal Książki i Komiksu Niezależnego

2-3 czerwca Bytom

KWK Kopalnia Wspaniałych Komiksów Festiwal Książki i Komiksu Niezależnego jest spotkaniem twórców, znawców oraz miłośników książki i komiksu niezależnego.

To już druga odsłona tego festiwalu, tym razem formuła została rozszerzona o niezależne wydawnictwa książkowe, a hasło „independent” stało się kluczem imprezy. Wydarzenie otworzy, w piątkowe popołudnie, wernisaż wystawy prac Grzegorza Chudego. Artysta znany jest z akwarel ukazujących postaci i pojazdy z uniwersum Gwiezdnych Wojen w górnośląskich lokalizacjach. Drugiego dnia, w sobotę, wystawiać się będą autorzy komiksów i książek; na tę chwilę, swoją obecność potwierdzili TomXYZ, OttoIch, Gustaw Dziewięcki, Mateusz Michnowicz, Wojtek Wu Zieliński, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A, będzie też można spotkać Pawła Kurandę. Podczas tego dnia planowane są warsztaty komiksowe, spotkania z autorami i dyskusje o niezależnych wydawnictwach w Polsce.

Szczegóły na stronie wydarzenia.

II Targi Zinów w Lengrenówce

3 czerwca, Warszawa, ul. Brzozowa 6/8A

Już 3 czerwca w warszawskiej Lengrenówce odbędzie się II edycja Targów Zinów.

Wydarzenia towarzyszące:
Warsztaty pt. „Od druku do fontu – pierwszy krok do własnego fontu” prowadzi Hans Lijklema | g. 12.00 – 14.00 obowiązują zapisy.
Spotkanie z Jackiem Świdzińskim wokół albumu Festiwal | g. 15.00
Sesja autografów z Jackiem Świdzińskim | g. 16.00-17.00
Oficjalna lista osób wystawiających zostanie ogłoszona 22 maja.

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Pyrkon

16-18 czerwca, Poznań

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Białogard Comic Con

8 lipca, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

Kolejność spotkań, które odbędą się na sali kinowo-widowiskowej w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie:

10:15 – DETEKTYW MIŚ ZBYŚ MA 10 LAT!
spotkanie z Maciejem Jasińskim
prowadzenie Tadeusz „Bruce Banner” Końko
11:00 – KOMIKSIARY RZĄDZĄ! – prelekcja Marty Kosteckiej
12:00 – OD MYSZY DO SZCZURÓW
spotkanie z Krzysztofem Leszczewskim
prowadzenie Tadeusz „Bruce Banner” Końko
12:30 – To Hell and Galgenbeck
od scenariusza do gotowych stron
prelekcja Łukasza Kowalczuka
13:00 – Shounen shounenowi nierówny. O popularności gatunku i nietypowych przykładach mang dla chłopaków”
prelekcja Artura „Hatto Danmari”
14:00 – BARD(Z)O DZIWNE MIASTO
spotkanie z Wojciechem Stefańcem
prowadzenie Tadeusz „Bruce Banner” Końko
15:00 – Rozwój myśli okultystycznej w Europie
prelekcja Otto Icha
16:00 – KOMIKSIARZE POD WSPÓLNYM DACHEM
spotkanie z Unką Odyą oraz Łukaszem Godlewskim
prowadzenie Tadeusz „Bruce Banner” Końko
17:00 – CELULOZA Polski Komiks Niezależny – CELULOZA
spotkanie z Daniel Gizicki, Krzysztofem Małeckim i Mateuszem Piątkowskim
prowadzenie Tadeusz „Bruce Banner” Końko
18:00 – CO TY WIESZ O ANIME, GAIJINIE?
Quiz wiedzy z nagrodami od wydawnictwa WANEKO
19:00 – gala finałowa — projekcja filmu anime MIRAI

Zanurz się w świecie komiksów, filmów, gier i mangi. Będziemy mieć wszystko, czego potrzebujesz, by spełnić swoje geekowskie marzenia!

Czekają na Ciebie:
• Spotkania z ulubionymi postaciami komiksowymi i filmowymi.
• Wyjątkowe panele dyskusyjne z twórcami: rysownikami i scenarzystami.
• Strefa gier wideo, gdzie możesz wygrać wirtualne bitwy.
• Strefa gier „bez prądu” dla Twojej kreatywności.
• Mnóstwo stoisk z unikalnymi gadżetami i komiksami.
• oraz wiele innych…

Przygotuj swoje kostiumy, naładuj baterie do aparatów, weź ze sobą przyjaciół i przybywaj! To będzie dzień pełen uśmiechu, śmiechu i niezapomnianych chwil.

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

KLIN Festiwal Komiksu i Ilustracji

15 lipca wrocławska Tamka stanie się wyspą 𝗞omiksu, i𝗟ustracji, graf𝗜ki i zi𝗡ów. Od rana (do rana) czekać będą na was:

  • strefa targów, na której spotkacie twórców i wydawców z całego kraju
  • warsztaty (komiksowe, zinowe, ilustratorskie) z lokalnymi artystkami
  • prelekcje
  • wystawy
  • rysowanie do muzyki na żywo
  • impreza z dedykowanymi wizualami
  • pogotowie komiksowe, czyli profesjonalna usługa doradcza 🙂

Program:

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Dni Fantastyki [Blok Komiksowy]

23-25 sierpnia przygotujcie się na niezapomniane chwile pełne magii i przygód na Dniach Fantastyki we Wrocławiu! Tegoroczna edycja, skupiona na motywie Miasta Wyobraźni, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza i Ośrodku Postaw Twórczych Zamek. Zerkajcie na stronę wydarzenia. Organizatorzy zadbali także o blok komiksowy, na którym spotkacie m.in.:

  • Kubę Babczyńskiego
  • Dema
  • Daniela Chmielewskiego
  • Kasię Nie
  • Rafała Szłapę

I pewnie wielu innych, będziemy dodawać na bieżąco!

The 7th Annual Warsaw Independent Bookfair

9-10 września, A.D.A. Pulawska, Warszawa

Spotkacie tam. m.in. kolektyw Fanga, Tomxyza, Edytę Bystroń, Kosmiczną Ekspedycję Kekube, czy Beatę Sosnowską. Pełna lista na stronie wydarzenia

II Ostrołęckie Spotkania Komiksowe

16 września, w godz. 10.00-17.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, ul. Traugutta.

Swoją obecność potwierdzili (w kolejności alfabetycznej):

  • Luko Czakowski
  • Ernesto Gonzales
  • Magdalena „Meago” Kania
  • Maciej Kur
  • Izabella i Piotr Miklaszewscy
  • Rafał Mikołajczyk
  • Mariusz Moroz
  • Hubert Ronek
  • Jacek Skrzydlewski
  • Filip Sułkowski
  • Dominik Szcześniak
  • Adam Święcki
  • Jakub Topor

Uwaga lokalizacyjna: TA OSTROŁĘKA, która kiedyś była miastem wojewódzkim i leży w pn.-wsch. części Mazowsza.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Poznań Zinfest

16 września, Dom Tramwajarza, Poznań

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

34 Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi

7-8 października 2023, Łódź

Trwa sprzedaż wejściówek i ogłaszanie gości. Szczegółowy program znajduje się już na STRONIE ORGANIZATORA.

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2023

20-22 października, Szczecin

BETON 2023 nadchodzi!

Warsztaty, spotkania, prelekcje, wystawy, gry, animacje dla najmłodszych, giełda, czyli komiksy i popkultura w każdej możliwej odsłonie powraca podczas Zachodniopomorskich Spotkań z Komiksem i Popkulturą BETON 2023. Tym razem w gościnnych budynkach ZUTu — szklanym budynku nanotechnologii i biblioteki głównej. Festiwal odbędzie się w weekend 21 i 22 października, ale towarzyszące mu wydarzenia zaczną się już w tygodniu poprzedzającym imprezę.

Czego możecie się spodziewać?

W tygodniu przed imprezą spodziewajcie się wydarzeń towarzyszących w ProMediach i Piwnicy Kany. 

Już 19 października (czwartek) o godz. 18:00 zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na spotkanie w klimatach popkulturowo-fantastycznych. Gościem biblioteki będzie Piotr W. Cholewa — tłumacz literatury, aktywnie działający w polskim fandomie fantastycznym.

W piatek w Piwnicy Kany odbędzie się wernisaż wystawy Własnym głosem i spotkanie z koordynatorką projektu,. Martą Falkowską.

W sobotę i niedzielę swoje podwoje otworzą budynki uczelniane: Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 45 i biblioteka główna na ul. Ku Słońcu 140. Budynki są w niedużej odległości od siebie, więc bez problemu można przemieszczać się między nimi. 

W “Nano” znajdziecie giełdę komiksów, spotkania oraz pokaz cosplay wieńczący imprezę. Z kolei w bibliotece odbędzie się giełda rękodzieła, wybrane prelekcje i warsztaty, a może i znajdziemy zastosowanie dla parkingu przed budynkiem.

Szczegółowy program ogłosimy już niebawem, tymczasem zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych FB i Insta.

Pamiętajcie, że udział we wszystkich atrakcjach jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy!

PROGRAM

Program juz jest dostepny na stronie wydarzenia!

Organizatorzy

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie POP-ART. Partnerzy: Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Piwnica Kany, stowarzyszenie Literatura Działa. Patronat medialny: betoniarka.net.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

24-godzinne rysowanie komiksów POZNAŃ

Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnym maratonie komiksowym, który potrwa od godziny 12.00 21 października (sobota) do godziny 12.00 22 października (niedziela) w Czytelni Komiksów i Gazet Nova w Poznaniu. Tradycyjnie organizatorzy zapewniają uczestnikom miejsce do pracy, miejsce do odpoczynku, wikt i opierunek.

Liczba miejsc jest ograniczona. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać drogą mailową na adres komiksywbibliotece@gmail.com

W sobotę impreza będzie otwarta także dla zainteresowanych podpatrywaniem procesu powstawania komiksów. Tak, jak we wcześniejszych edycjach będzie możliwość porozmawiania z twórcami, przyjrzenia się różnym stylom i technikom tworzenia komiksów. Więcej informacji w wydarzeniu na FB.

Autorką grafiki jest Michalina Mishigo Targosz

24-godzinny maraton komiksowy KRAKÓW

Autor: Martwa Kosteczka1 października 2023, 15:58

21 października o godz. 12:00 rozpocznie się kolejny 24-GODZINNY MARATON KOMIKSOWY. To event przeznaczony zarówno dla pasjonatów komiksów, jak i dla profesjonalnych rysowników, którzy w ciągu 24 godzin będą musieli narysować 24 strony komiksu. To świetne zadanie, by sprawdzić granice swojej wytrzymałości i zmierzyć się z innymi w rysowaniu na czas. Po maratonie powstanie zin opublikowany w formie cyfrowej.

Wydarzenie będzie organizowane przez TuKomiks przy wsparciu Muzeum Komiksu i Krakowskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Odbędzie się w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” (Kraków, ul. Białoprądnicka 3) i online. Osoby, które nie będą mogły dołączyć, porysować na miejscu, będą zaproszone do dołączenia do eventu online za pośrednictwem Discorda. Ze względu na ograniczony czas aktywności linku do serwera, link zostanie podany kilka dni przed startem eventu na stronie wydarzenia na Facebooku.

Hasło przewodnie maratonu zostanie ogłoszone w momencie rozpoczęcia wydarzenia.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie zin komiksowy, w którym opublikowane zostaną skończone komiksy uczestników.

Organizatorzy:

Muzeum Komiksu
Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe
TuKomiks (Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski)
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

Partnerzy:
Webkomiksy

Sponsor:
Kreska Mąki

Zin z poprzedniego, 8-godzinnego maratonu jest dostępny POD TYM LINKIEM.

Kontakt i pytania:
tukomiks@gmail.com
facebook.com/TuKomiks

Śledź relację z wydarzenia na:
instagram.com/tukomiks
instagram.com/krakowskifestiwalkomiksu
Instagram.com/muzeumkomiksu
instagram.com/dworekbialopradnicki

Autorem ilustracji jest Pan Lutek oraz gościnnie nirmodel.

Sanocki Dzień Komiksu

21 października 2023
Sanocki Dom Kultury

Impreza skierowana jest do wszystkich, którzy lubią komiksy, czytają komiksy oraz je kolekcjonują. Zapraszamy również wszystkich chcących zobaczyć rysowników komiksowych w trakcie tworzenia. Będzie to niepowtarzalna okazja, żeby zdobyć autograf i rysunek od ciekawych twórców.

W programie m.in.

Cztery spotkania autorskie z polskimi twórcami komiksu
Dwa wernisaże wystaw komiksowych
Warsztaty rysunkowe dla różnych grup wiekowych
Warsztaty origami, oczywiście tworzymy, specjalnie zaprojektowane komiksowe postacie
Rysownicy z okolicy – poznajmy twórców, którzy mieszkają całkiem blisko.
Wielkoformatowe rysowanie na żywo
Seans filmowy – Strażnicy Galaktyki

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

II Górnośląska Impreza Komiksowa 

28-29 października 

Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej w Gliwicach

II Górnośląska Impreza Komiksowa zaprasza! W programie:

27 października
Start 19:00
Wykład o mieście w komiksie dr Matyldy Sęk-Iwanek
“Miasto jest nasze! Imaginaria miejskie w komiksie”
Noc skaldów: mity nordyckie
Wikińska grupa rekonstrukcyjna Utgard Gliwice i autor powieści „Mity nordyckie” Mateusz K. Sawczyn zapraszają na noc w towarzystwie bogów północy! Dzięki nim poznacie historie, którymi przesiąknięty był świat mieszkańców Skandynawii wczesnego średniowiecza. Prelekcja pisarza o różnych wersjach i interpretacjach mitów poprzedzi wkroczenie aktorów z Utgardu na deski teatru, gdzie na własne oczy ujrzycie niecne postępki Lokiego i furię Thora. Zaś po krótkim podsumowaniu przewidziany jest czas na dyskusję z pasjonatami fantastycznych opowieści w mroźnych klimatach.
CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85

28 października
Start 10:00, zakończenie 19:00

  • giełda komiksowa: wydawnictwa, niezal
  • spotkania autorskie – przez cały czas trwania imprezy
  • warsztaty (szukajcie info o zapisach na bieżąco w wydarzeniu)
  • strefa autografów
  • afterparty
    CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85
    29.10
    Start 16:30
  • wystawa – Prosiak czyli Krzysztof Owedyk – komiks i malarstwo
    Stacja Artystyczna Rynek, Rynek 4-5
    Wernisaż i spotkanie z Autorem:
    https://fb.me/e/6qGD3W5Va
    Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

    Kontakt:
    gikimprezakomiksowa@gmail.com

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Pasja Mini Con, Gdynia

3-4 listopada Biblioteka z Pasją, Gdynia

Może nie ściśle komiksowa impreza, ale wątki komiksowe będą, chociażby za sprawą świetnej grafiki promocyjnej autorstwa komiksiary Emi de Clam. Poza tym szybki rzut oka na program pokazuje, że znajdziecie w nim co najmniej 3 prelki komiksowe: 

  • Dlaczego kobiety nie czytają komiksów? Rozprawa nienaukowa | Paulina “PinPinax” Matyńka
  • Komiksie dla kobiet – gdzie jesteś? | Dagmara “Tiszka” Trembicka-Brzozowska, Karolina “Frau” Jaskierska, Przemysław Zawrotny, Marta “Kodama” Tymińska
  • Militaria w komiksach. Zbiory Arteteki WBP w Krakowie | Jerzy Woźniakiewicz
  • Zagubieni w tłumaczeniu – o tym jak się tłumaczy książki i komiksy | Maciej Studencki, Michał Gołkowski, Aleksandra “Avril” Mochocka

Zapraszamy do śledzenia strony wydarzenia.

Niech Żyje Komiks, Warszawa

2 grudnia 2023 Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie

Zapraszamy na kolejną edycję Niech żyje komiks! Będą spotkania, targi i warsztaty. Szczegółowe informacje powoli się pojawiają na stronie wydarzenia.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Trzecie oko — Akt I. Miasto Świateł [recenzja]

Tumac [Z półki zdjęte]