Przypominamy o trwających zapisach na konkurs cosplay podczas Szczecińskich spotkań z popkulturą Beton2018, który odbędzie się 17 listopada w 13 Muzach w Szczecinie. Termin zgłoszeń wydłużyliśmy do 10 listopada!
Cosplay z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród fanów szeroko rozumianej popkultury – widać to szczególnie po przekroczeniu progu większych konwentów fantastyki. Podobnie jak w roku poprzednim konkurs przeznaczony jest dla wszystkich: zarówno dla osób z długoletnim stażem w tworzeniu przebrań, jak i dla osób które do tej pory nie miały okazji do wypróbowania swoich sił w tej formie zabawy. Gwarantujemy wyjątkowe nagrody.
Nagrody w konkursie zostaną rozdane w kategoriach:
- Najlepszy kostium własny,
- Najlepszy kostium ze źródła związanego z popkulturą,
- Najlepsza prezentacja.
Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie TUTAJ.
Jury konkursu:
LinaSakura – “Jestem cosplayerką od 2005 roku, mam na swoim koncie ponad sto strojów i wielokrotnie stawałam na podium zdobywając nagrody i za stroje i za prezentacje, w tym te najważniejsze – dwie statuetki z Maskarady oraz przywilej reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej. W tym roku odwiedziłam Francję jako część polskiej reprezentacji, a w przyszłym będę nosić nasze barwy na finałach w Holandii. Najlepiej czuje się na scenie, gdy moje szalone pomysły prezentacyjne zostają wcielone w życie.”
Tomasz Gierwatowski – założyciel Ligi Superbohaterów w Szczecinie, wcielający się m.in. w Spider-Mana, Iron-Mana, Solid Snake’a, Kapitana Polskę, a nawet Gryfusia wspierającego szczecińską Pogoń. Wieloletni fan kultury japońskiej, który odwiedził Kraj Kwitnącej Wiśni i chętnie o tym opowiada. Zawsze chętny do pomocy innym. Pozytywnie nastawiony do życia i ludzi.
Arnold Woliński – animator kultury, grafik, czasem malarz. Od zawsze lubił rysować, na początku kredkami „Bambino”, a obecnie komputerem w programach graficznych. Tworzy głównie farbami akrylowymi, ale nie obce mu są spray’e i art peny. Jego główną inspiracją są prace Andy’ego Warhola, który zafascynował go świeżością spojrzenia na puszkę zupy i techniką wykonania prac. Jak sam nieraz mówi “stosuje recykling pop-kulturalny, przetwarza motywy i postacie znane z masowej świadomości”. Obsesyjnie przetwarza także motyw „kosmosu kobiecych oczu” i ostrej czarnej kreski monochromatycznego widzenia rzeczywistości, a jego niewątpliwą muzą jest postać Marilyn Monroe. Odważne zestawienia kolorystyczne i monochromatyczne przedstawienia tematów, to cechy charakterystyczne wielu jego prac. Jest fanem komiksu europejskiego, dobrego filmu, Rock’n’Rolla i literatury amerykańskiej. Realizuje się również działając w stowarzyszeniach twórców i stowarzyszeniu POP-ART.