Dzisiaj zdjąłem z półki serię Jason Kriter Toyboy Neala Adamsa. Jason Kriter jest synem najbogatszego człowieka w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jego ojciec, który, posiadając liczne fabryki i wykorzystując najnowsze technologie, produkuje broń oraz wyposażenie dla programów kosmicznych, zarabia miliony. Nie ma pewności, czy wszystko to, co robi jest zgodne z prawem. Lawrence Kriter jest, na pewno, kochającym ojcem. Zapewnia swojemu jedynakowi każdą rzecz, którą można kupić, od lekcji sztuk walki, licznych zajęć sportowych, poprzez najlepsze szkoły, naukę wielu języków, limuzynę i osobistego szofera do milionów dolarów, które Jason wydaje na materiały i komponenty niezbędne do produkcji jego … zabawek.
Jason Kriter ma dwanaście lat i tworzy zabawki, których nie powstydziliby się, a nawet mogliby pozazdrościć, dorośli konstruktorzy. Zabawki te wykorzystał do powstrzymania czarnorynkowej transakcji sprzedaży wysoko zaawansowanej broni, do powstrzymania szaleńca (który okazał się być robotem) przed wykorzystaniem do aktów terrorystycznych kosmicznej technologii wytworzonej w jednej z fabryk ojca Jasona, a nawet do cofnięcia anomalii czasoprzestrzennej, nota bene zapoczątkowanej jego własnym „niewinnym” eksperymentem z dziedziny teleportacji. Jason Kriter jest Toyboy’em.
Postać Toyboy’a oraz zarys historii wymyślił Neal Adams. Narysował on, wraz z Winn Mortimerem, pierwszy zeszyt serii. Kolejnymi twórcami był scenarzysta Cary Bates oraz graficy Trevor Von Eedan i Michael Golden.
Wydawcą serii było założone w roku 1984 przez Neala Adamsa Continuity Publishing Inc. Przy czym, podobnie jak miało to miejsce z innymi seriami tego wydawnictwa, czytelnicy zostali wystawieni na poważną próbę cierpliwości. W tym wypadku, siedem zeszytów serii ukazało się na przestrzeni czasu od października 1986 do marca 1989.
Oryginalnie tekst ukazał się na profilu Z półki zdjęte 24 marca 2020