in , ,

mniesiepodoba#21 [Sweeney Boo]

Sweeney Boo to urodzona we Francji artystka komiksowa i ilustratorka, która obecnie mieszka w Kanadzie. Absolwentka szkoły projektowania graficznego. Pracuje jako kolorystka i typografka przy tworzeniu gier wideo. Jej głównym projektem jest powieść graficzna Eat and Love Yourself, która ukaże się w 2019 roku i została sfinansowana z udanej kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter w styczniu 2017 roku. 

Jak sama mówi, uwielbia opowiadać historie i nie może się już doczekać możliwości stworzenia kolejnych komiksów. Do tej pory tworzyła m. in. krótkie sekwencje komiksowe Rat Queens. Short stories oraz Love is Love. Ponadto jest kolorystką oraz projektuje postacie komiksowe i ich kostiumy.

Artystka jest obecna (i bardzo aktywna) na wielu platformach społecznościowych. Jednocześnie nie ujawnia swojej rzeczywistej tożsamości. Zakładam więc, że kobiecy awatar, za którym się ukrywa,  sugeruje jednak jej płeć. Płeć, która tak naprawdę nie ma znaczenia przy ciekawej, trochę disnejowskiej kresce jej prac. Krągłości, które tworzy, pełne są ciepła, widać radość tworzenia, którą czerpie a tego artystka. I ja to kupuję!

Wakacyjne nowości z Kultury Gniewu

Doctor Strange powróci