in

Komiksowe wydarzenia w Polsce 2024

Wzorem poprzedniego roku przygotowuję dla Was stale aktualizowany wpis o większych imprezach komiksowych i okołokomiksowych w Polsce. Jeżeli pojawi się coś, czego tu nie znajdziecie — dajcie znać, to dopiszę.

Autorką grafiki jest Marta Falkowska.

AKTUALIZACJA 15 lutego 2024 Dodany termin Małopolskiego Festiwalu Komiksu.

Festiwal Gier i Komiksów dla Dzieci

18 lutego, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Krakowski Festiwal Komiksu

22-24 marca

Krakowski Festiwal Komiksu to największe w Polsce południowej doroczne spotkanie fanów komiksu, ilustracji, animacji i innych form narracji wizualnej. W programie każdej edycji można znaleźć atrakcje dla wszystkich grup wiekowych: spotkania autorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty, pokazy cosplay i wystawy.

Trzon programu 13. Krakowskiego Festiwalu Komiksu stanowić będą spotkania z artystami z Polski, Czech, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Argentyny. Nie zabraknie wystaw indywidualnych i zbiorowych z udziałem twórców z całego świata. Festiwalowi towarzyszyć będą także komiksowe spacery po Krakowie.
Główne pasmo wydarzeń oraz giełda wydawców i artystów będą zlokalizowane w Klubie Studio, przy ul. Witolda Budryka 4. Szczegóły programu i sylwetki gości będziemy ujawniać stopniowo.

Organizatorami 13. Krakowskiego Festiwalu Komiksu są: Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Fundacja Muzeum Komiksu oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Pałacu Potockich.

Partnerami 13. Krakowskiego Festiwalu Komiksu są: Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, Instytut Francuski w Krakowie.

Zapraszamy do śledzenia STRONY WYDARZENIA.

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej

18-21 kwietnia

Przed nami siódma edycja festiwalu, poznańskiego święta komiksu, które łączy formę konwentową z perspektywą naukową. W tym roku, jak co roku, nie zabraknie polskich i zagranicznych gości, wystaw, warsztatów, prelekcji, spotkań autorskich oraz (oczywiście) darmowych komiksów.

Trwają nabory do publikacji, które będą miały premierę podczas imprezy: Darmozin, Fado w butach, Our Ship Means Zine!

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB i STRONY WYDARZENIA.

Komiksowa Warszawa

23-26 maja

Małopolski Festiwal Komiksu

8-9 czerwca Kraków

Radomskie Spotkania z Komiksem i Mangą

czerwiec, Radom

Zapraszamy do śledzenia STRONY ORGANIZATORA.

Białogard Comic Con

6-7 lipca, Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie

W planach spotkania, prelekcje, strefy autografów, konkursy, cosplay, strefa gier planszowych i elektronicznych, turnieje, warsztaty i strefa targowa najlepszych polskich wydawców jak i najlepsze stoiska z komiksem niezależnym. To wszystko, a może i więcej, na największym wakacyjnym wydarzeniu popkultury od Szczecina do Trójmiasta!
Na wydarzenie zaprasza Burmistrz Białogardu Emilia Bury oraz Centrum Kultury i Spotkań Europejskich w Białogardzie. Za sterami wydarzenia ponownie zasiadają Tadeusz i Marcin.
Jeżeli już teraz chciałbyś zgłosić swój udział w strefie targowej, to pisz na adres: bialogard.comic.con@gmail.com

Zapraszamy do śledzenia STRONY WYDARZENIA.

MFKiG w Łodzi

14-15 września

Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2024

październik

III GIK

12 października

Sanocki Dzień Komiksu

26 października, Sanocki Dom Kultury

W programie m.in. wystawa i wernisaż Macieja Pałki.

Niech Żyje Komiks!

grudzień

Podkarpackie Spotkania z Komiksem

grudzień, Rzeszów

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Laleczki [Z półki zdjęte]

Batman: Wojna Cieni [recenzja]