in , ,

Nathanaelle — zapowiedź komiksu od wydawnictwa Kurc

Wydawnictwo Kurc zapowiada komiks Nathanaelle. Planowany termin wydania – 20 lutego.

Nathanaelle

scenariusz: Charles Berberian
rysunki: Fred Beltran
oprawa: twarda
format: 210 × 290 mm
liczba stron: 88
ISBN 978-83-970731-0-4
cena okładkowa: 79,90 zł
rok wydania: 2023
wydawnictwo: KURC

Ludzkość dzieli się na dwie kasty. Pod ziemią żyją ocaleni przed wirusem. Na powierzchni mieszkają członkowie dekadenckiej i nieśmiertelnej elity, zdolnej do przenosin swego umysłu do innych ludzkich (lub nie) ciał. Społeczności ignorują się nawzajem dzięki kłamstwom stworzonym przez rządzących. Wszystko zostaje wywrócone do góry przez młodą kobietę, której samo istnienie kwestionuje ustalony porządek. Na razie sama o tym nie wie. Nazywa się Nathanaelle.

Retrofuturystyczna, ale nowoczesna opowieść zilustrowana przez Freda Beltrana (Technokapłani, Megalex) odzwierciedla problemy współczesnego świata, przywołuje klasykę dystopijnej SF, film 12 małp Gilliama, powieść 451 stopni Fahrenheita Brabdury’ego czy cykl Roboty Asimova.

Widok na nieznane

Kolekcja prezentuje komiksy fantastyczne: science fiction, fantasy oraz szeroko pojmowanego horroru. Fantastyka literacka cieszy się w Polsce sporą popularnością oraz dorobiła się dużego grona wybitnych tytułów i autorów. Kolekcję adresujemy również do czytelników literatury.

W kolekcji “Widok na nieznane” chcemy nawiązać do wybitnej i kultowej antologii Lecha Jęczmyka “Kroki w nieznane”. Będziemy się starali wybierać ambitne i nowatorskie utwory komiksowe. Raczej będą to zamknięte opowieści lub wydania zbiorcze krótkich cykli. Komiksy adresujemy do dojrzałego czytelnika zarówno opowieści graficznych, jak i miłośników prozy. Będą różne gatunki, style i różni autorzy. Na pewno będzie ciekawie.

Dotychczas ukazały się:

  • Amaury Bündgen, ION MUD
  • Hervé Leblan, NEKTAR KAMIENIA
  • Rafał Spórna, ALCHENIT

Patroni kolekcji:

  • portal Esensja
  • portal Paradoks
  • magazyn Sfinks

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Gąska Balbinka [Z półki zdjęte]

Zapowiedzi mangowe – luty 2024