in , ,

“Pieśń i krzyk”. Gdy bogowie odwracają twarze [zapowiedź]

W sprzedaży ukazała się już książka Pieśń i krzyk Jacka Łukawskiego. To już trzeci tom fantastycznego cyklu Kraina Martwej Ziemi, wydawanego przez Sine Qua Non.

Opis książki:
Arthorn, niegdyś przykładny oficer, po tym jak zdradziła go królowa, lojalność władzy ma w głębokim poważaniu. Najchętniej zaszyłby się w spokojnej Asnal Talath u boku ukochanej – tyle że właśnie trafił do niewoli.

Valesca straciła pamięć. Przy sobie ma jedynie tobołek ze starym mieczem. Kiedy wspomnienia zaczynają wracać, pojmuje, że czeka ją zadanie wielkiej wagi. Lecz najpierw musi odnaleźć Arthorna. Korzysta w pomocy pewnego tajemniczego podróżnika i… czarnego kota podejrzanej proweniencji.

Do króla Aurissa dociera, że objął tron w fatalnym czasie. Jego Wondettel zamierza zająć tereny do niedawna opanowane przez Martwicę, lecz takie same prawa rości sobie Nife, potężny sojusz ze wschodu. Zbliża się wojna, jakiej nie pamiętano od stuleci. Żadna ze stron nie wie, że starzy bogowie mają własne plany.

Tytuł: Kraina Martwej Ziemi – Tom 3 – Pieśń i krzyk
Autor: Jacek Łukawski
Data wydania: 14 marca 2018
Format: 135 x 210 mm
Liczba stron: 400 strony

 

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Klingoński dla początkujących

Bagno Szaleńców. Nowy S.T.A.L.K.E.R