in

Zapowiedzi komiksowe od Kultury Gniewu — wrzesień 2024

Kultura Gniewu gotowa na MFKiG 2024! Wydawnictwo przygotowało dla nas cztery mocne tytuły, szczegóły poniżej.

Na wyspie Umpli-Tumpli

Scenariusz:
Mirosław Stecewicz
Rysunki:
Jerzy Wróblewski

ISBN: 978-83-67360-88-3
Wydanie: I
Format: 185 × 260 mm
Objętość: 252 strony
Oprawa: twarda

Zbiorcze wydanie wszystkich komiksów ze świata Umpli-Tumpli narysowanych przez Jerzego Wróblewskiego!

Niezwykła wyspa Umpli-Tumpli narodziła się w umyśle pisarza i poety Mirosława Stecewicza i w latach 80. XX wieku pojawiła na łamach licznych publikacji. Najbardziej znane z tej serii stały się komiksy narysowane przez Jerzego Wróblewskiego, które do dziś bawią kolejne pokolenia czytelników.

To historia o potędze dziecięcej wyobraźni i inspirującej roli literatury. Mamy w tych komiksach tajemniczą mapę, poszukiwanie skarbu, duchy piratów z Latającego Holendra, odrobinę magii, miasto z chmur i kosmiczne ekspedycje – wszystko to połączone we wciągającą i zabawną fabułę z dziecięcymi bohaterami, do których Wróblewski stworzył doskonałe ilustracje.

W niniejszym tomie znajdują się komiksy „Nowa wyspa skarbów”, „Miasto z chmur”, „Kupcy z kosmosu”, „Umple-Tumple Comics Colour”, a także ilustracje z książeczki „Pojedynek czarodziejów” oraz tekst o historii całej serii autorstwa Macieja Jasińskiego.

Detektyw Miś Zbyś na tropie. O rety, o rety, naprawdę goni mnie yeti!

Scenariusz:
Maciej Jasiński
Rysunki:
Piotr Nowacki
Kolory:
Tomasz Kaczkowski

ISBN: 978-83-67360-87-6
Wydanie: I
Format: 165 × 230 mm
Objętość: 52 strony
Oprawa: twarda

Miś Zbyś znów na tropie!

Tym razem niestrudzony detektyw i jego asystent Borsuk Mruk udają się aż w Himalaje, by odnaleźć yeti. Ten legendarny mieszkaniec gór ma jednak pewien problem, a nasi bohaterowie postanawiają rozwiązać kolejną zagadkę! Przed nimi lot ze spadochronem, rejs okrętem i podróż balonem. Możliwe też, że znów trafią do jakiejś paszczy!

„O rety, o rety, naprawdę goni mnie yeti!” to już dziewiąty tom przygód uwielbianych przez dzieci detektywów, którzy tym razem będą musieli znaleźć odpowiedzi na m.in. takie pytania: dlaczego w górach znika śnieg? Co kryje się w oceanie poza rybami? I jak każdy może dbać o przyrodę?

Z pomocą Misia Zbysia i Borsuka Mruka mali detektywi na pewno znajdą na nie odpowiedzi!

Misja

Scenariusz:
Adrian Madej
Rysunki:
Adrian Madej

ISBN: 978-83-67360-90-6
Wydanie: II
Format: 210 × 290 mm
Objętość: 80 stron
Oprawa: twarda

Powrót legendarnego komiksu po 20 latach od pierwszego albumowego wydania!

Trzech krasnoludów – Riandal, Edgar i Harrim – ma w życiu jedno pragnienie: przy pomocy bojowych toporów walczyć ze złem. A najchętniej walczyć tylko w krótkich przerwach między suto zakrapianymi alkoholem ucztami i igraszkami z powabnymi niewiastami.

Ale pewnego dnia światu zaczyna zagrażać wielkie niebezpieczeństwo. Obłąkany władca chce sprowadzić na ziemię demony, by uczynić z nich niezwyciężoną armię. Nasi bohaterowie, o dziwo, bez chwili wahania odstawiają jadło, napitek i damy, by rozpocząć misję. Misję ratowania świata.

„Misja” to legendarny komiks Adriana Madeja. Pierwszy fragment tej opowieści ukazał się w 1996 roku na łamach nieistniejącego już od dawna magazynu „Nowy Talizman”, potem drukowała ją w odcinkach „Arena Komiks”, ale publikacji zawierającej finał historii, a także poprawione rysunki, doczekała się dopiero nakładem Kultury Gniewu w 2004 roku.

O nowym wydaniu „Misji” rozmawialiśmy z Adrianem wielokrotnie, miał na jego potrzeby odnaleźć niepublikowane wcześniej szkice, koncepty postaci i inne materiały. Ale zawsze zarówno my, jak i Adrian mieliśmy pilniejsze rzeczy do zrobienia. Czasami nie warto przekładać takich spraw.

Ostatni dzień Howarda Phillipsa Lovecrafta

Scenariusz:
Jakub Rebelka
Rysunki:
Romuald Giulivo
Przekład:
Olga Mysłowska

ISBN: 978-83-67360-89-0
Wydanie: I
Format: 210 × 310 mm
Objętość: 144 strony
Oprawa: twarda

Fantastyczna wyprawa w świat koszmarów jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku!

Utkany z wewnętrznego monologu „Ostatni dzień Howarda Phillipsa Lovecrafta” to powrót do wyimaginowanych krain stworzonych przez Samotnika z Providence – jego wspomnień, gniewu i skrywanych mrocznych miejsc.

Śledzimy ostatnią podróż skomplikowanego i udręczonego człowieka, który mierzy się ze swoimi wyborami wyrzeczeniami, demonami – przekonany, że w chwili śmierci na ludzi czeka tylko pocieszająca, wieczna noc. Ale czy autor nie jest w istocie nieśmiertelny dzięki historiom, które opowiada?

Francuski scenarzysta Romuald Giulivo i polski rysownik Jakub Rebelka („Geneza”, „Judasz”) połączyli siły, aby przyjrzeć się ostatnim chwilom słynnego amerykańskiego pisarza. Stworzony przez nich „Ostatni dzień Howarda Phillipsa Lovecrafta” to niezwykła powieść graficzna opowiadająca o tym, jak koniec życia jednego człowieka zamienia się w początek legendy.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Zuzanna Podpora — nagranie rozmowy z autorką komiksu “Nawiedzona spółka”

Zapowiedzi komiksowe od Timofa – wrzesień 2024