in , ,

Zapowiedzi komiksowe Kultury Gniewu — marzec 2024

Kultura Gniewu oficjalnie ogłosiła nowości marcowe. Mamy dwa debiuty komiksowe obu autorek — obie będą gościły w marcu na Kanale Książkowym!

Przesilenie

Scen. i rys. Joanna Sępek

ISBN: 978-83-67360-67-8
Wydanie: I
Format: 185 × 260 mm
Objętość: 92 strony
Oprawa: twarda

Opis wydawcy

Fantastyczny komiksowy debiut Joanny Sępek! 

Przerażające potwory i trudne wyzwania – oto czego potrzeba komuś, kto postanawia zyskać chwałę, zapisać się w historii i zdobyć wielki skarb. Nie ma czasu do stracenia, bo a nuż zabraknie smoków, a magiczną koronę zdobędzie ktoś inny.

Nieustępliwa i zuchwała Koza zawsze patrzyła z zazdrosnym podziwem na bohaterów i poszukiwaczy przygód. Zaniepokojona oddalającą się wizją sławy i bogactw, wyrusza wraz ze swoim kompanem Lisem w decydującą podróż. Ale w drodze towarzyszy jej jeszcze coś… Ona jednak patrzy tylko przed siebie i nie zastanawia się nawet, kim będzie, kiedy wróci.

Bohaterowie „Przesilenia” stawią czoła drapieżnym istotom, dobędą mieczy i użyją potężnych zaklęć. Czy jednak zwyciężą w najtrudniejszej z walk? Stworzona w duchu fantasy opowieść Joanny Sępek wibruje od emocji i prowadzi przez zasadzki oraz grzęzawiska, by skonfrontować bohaterów i czytelnika z tym, z czym najtrudniej się zmierzyć.

Wyżej niż kondory

Scenariusz:
Anna Zalewska na podstawie wspomnień Wiktora Ostrowskiego
Rysunki
Anna Zalewska

ISBN: 978-83-67360-67-8
Wydanie: I
Format: 165 × 235 mm
Objętość: 136 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Opis wydawcy

Komiksowa adaptacja wspomnień Wiktora Ostrowskiego.

Niedostępne góry, rozległe lodowce, dalekie kontynenty – o tym marzą pewni siebie młodzi taternicy i postanawiają te marzenia zrealizować. Ich wyprawa w Andy potrwa kilka miesięcy, ale na długo zapisze się w historii, a jej ślady do dziś znajdziemy na mapach pod postacią nazwanych na cześć polskich wspinaczy szczytów.

Spisując wspomnienia z tej wyprawy, Wiktor Ostrowski podkreśla zarówno siłę przyjaźni, która pozwala zmierzyć się z trudnościami w ekstremalnych warunkach, jak i samo skomplikowanie takiej podróży, która odbyła się w latach 30. XX wieku, kiedy do Argentyny płynęło się okrętem, w trakcie wspinaczek dopiero badało odporność na duże wysokości i testowało samodzielnie zaprojektowane namioty czy buty. Były to lata pionierów i entuzjastów, których przygody do dziś robią wrażenie.

Anna Zalewska w „Wyżej niż kondory” przekłada reporterską relację Wiktora Ostrowskiego na język komiksu – wyławia z niej szczegóły przygotowań do wyprawy i trudy podróży, by wreszcie poprowadzić bohaterów przez górskie ścieżki na andyjskie szczyty. Kolejne plansze odsłaniają przed nami zarówno wysokogórskie zmagania z mrozem, jak i zmęczenie czy ambicję prowadzącą do ryzykownych decyzji oraz siłę przyjaźni, która w takich chwilach okazuje się decydująca.

Wielu ludzi zna losy złotej ery polskiego himalaizmu, kiedy to Polacy zdobywali najwyższe góry świata. Jednak mało kto jest zaznajomiony z przedwojennym andynizmem. Chciałam przywołać te mniej znane czasy i ten rejon, w którym Polacy mają wielkie osiągnięcia – Anna Zalewska

Tymek i Mistrz. Uczeń czarnoksiężnika

Scenariusz:
Rafał Skarżycki
Rysunki
Tomasz Leśniak


ISBN: 978-83-67360-65-4
Wydanie: I
Format: 165 × 230 mm
Objętość: 52 strony
Oprawa: twarda

Opis wydawcy

Humorystyczna, kultowa seria fantasy powraca w nowym wydaniu – poszerzona o nowe historie!

Roztargniony Mistrz i rezolutny Tymek przeżywają niesamowite przygody: podróżują w czasie i przestrzeni, stawiają czoła duchom, wampirom i potworom, a przede wszystkim złemu Psujowi i jego pomocnikowi Popsujowi. Ale połączenie inteligencji Mistrza i sprytu Tymka pomoże im wyjść cało z wszelkich opresji.

Seria stworzona przez Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka, autorów m.in. „Jeża Jerzego” czy „Hej, Jędrek!”, ukazywała się w „Gazecie Wyborczej”, w legendarnym francuskim magazynie „Spirou”, a także… w szkolnych podręcznikach do języka polskiego!

Furia

Scenariusz:
Geoffroy Monde
Rysunki: 
Mathieu Burniat
Przekład:
Olga Mysłowska

ISBN:  978-83-67360-64-7
Wydanie: I
Format: 195 × 260 mm
Objętość: 228 strony
Oprawa: twarda

Opis wydawcy

Arturiańskie mity w zupełnie nowej odsłonie!

Gdy potwory z piekła rodem atakują królestwo Pendragon, dzielny król z pomocą magicznego miecza ratuje świat przed złymi mocami. Jednak lata mijają, a królestwo podupada podobnie jak jego władca, upojony swoim wielkim sukcesem i trunkami, których nie odstawia nawet na chwilę.

Magiczny miecz od dawna się nudzi i marzy o kolejnych wspaniałych bitwach, a młoda królewna nie może już patrzeć na staczającego się ojca. Szczególnie że ten zamierza ją wydać za mąż za natrętnego barona.

By uciec przed swym losem, Ysabelle wyrusza w podróż. Chce żyć po swojemu, zakosztować życia z dala od pałacu i odnaleźć zaginioną siostrę. Czy pomoże jej w tym tkwiąca w broni magia? I czyj gniew okaże się silniejszy – żądnego mordu miecza czy walczącej o swoją wolność dziewczyny.

Oto „Furia” – komiks Mathieu Burniata i Geoffroya Monde’a brawurowo przepisujących znane motywy z legend, by pokazać zupełnie inne oblicze bohaterskich historii i magicznych sztuczek.

Więcej o tych tytułach przeczytacie na stronie KG, a na kanale Łukasza znajdziecie rozmowę z Szymonem Holcmanem, podczas której omawia te nowości.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

“The Beatles Yellow Submarine” [Z półki zdjęte]

Anna Zalewska — gościni Kanału Książkowego