in , , ,

Zapowiedzi nowych tytułów od wydawnictw mangowych [wrzesień]

WYDAWNICTWO JPF

Wydawnictwo J.P.Fantastica w zeszłym tygodniu zapowiedziało wydanie mangi dark fantasy, która miała swoją premierę w Japonii w 2001 roku. Mowa tu o:

CLAYMORE

Gatunek: akcja, fantasy, horror
Autor: Norihiro Yagi
Liczba tomów: 9 (wydanie 3 w 1)
Format: A5
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

W świecie, w którym potwory zwane Yoma żerują na ludziach i ukrywają się wśród nich, jedyną nadzieją ludzkości jest nowy gatunek wojowniczek zwany Claymore.

Pół ludzie, pół potwory, srebrnookie zabójczynie posiadają nadprzyrodzoną siłę, ale są skazane na walkę ze swoimi dzikimi impulsami lub całkowitą utratę człowieczeństwa.

WYDAWNICTWO WANEKO

Wydawnictwo Waneko zapowiedziało we wrześniu wydanie dwóch light novelek z uniwersum Jujutsu Kaisen oraz Miecza Zabójcy Demonów, a także dwa nowe tytuły mang obyczajowych. Z ich okładkami i opisami możecie zapoznać się poniżej:

JUJUTSU KAISEN: CIERNISTA DROGA O ŚWICIE (LIGHT NOVEL)

Gatunek: akcja, supermoce
Autor: Ballad Kitaguni, Gege Akutami
Liczba tomów: 1
Format: standardowy, obwoluta
Premiera: listopad

Opis fabuły

Podczas wyjścia na miasto Kugisaki zostaje zatrzymana przez agenta z branży modelingu. Mężczyzna okazuje się jednak zaklinaczem słów, który zbliżył się do niej tylko po to, żeby zrealizować pewien cel. Tym, kto rusza na ratunek Kugisaki, jest Inumaki!

W tym zbiorze umieszczono między innymi to opowiadanie, opis samodzielnej misji Mechamaru i relację z imprezy paczki Gojou!

MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW: WIETRZNY DROGOWSKAZ (LIGHT NOVEL)

Gatunek: akcja, fantasy
Autor: Aya Yajima, Koyoharu Gotouge
Liczba tomów: 1
Format: standardowy, obwoluta
Premiera: grudzień

Opis fabuły

Nastoletni Sanemi trafia do oddziałów zabójców demonów po tym, jak poznaje Masachikę Kumeno, użytkownika Oddechu Wiatru. Obaj szlifują swoje umiejętności, dążąc do osiągnięcia rangi „Filara”, aż pewnego dnia otrzymują zlecenie…

Ten zbiór zawiera pięć opowiadań, w tym nieznaną historię drogi Sanemiego Shinazugawy ku temu, by zostać Filarem Wiatru!

DOUKYONIN WA HIZA, TOKIDOKI, ATAMA NO UE. (tytuł roboczy: Na kocią łapę)

Gatunek: komedia, dramat, obyczajowy, shoujo
Autor: Asu Futatsuya, Tsunami Minatsuki
Liczba tomów: 9+
Format: powiększony, obwoluta
Premiera: styczeń 2024

Opis fabuły

Subaru Mikazuki, autor kryminałów, stroni od ludzi, gdyż ci przeszkadzają mu w pracy twórczej. Pewnego dnia na jego drodze staje kotka. Obserwując jej tajemnicze, niepojęte kroki, pisarz czuje nagły przypływ weny. Aspołeczny mężczyzna i nadopiekuńcza kotka przygarnięta z ulicy… Oto historia o szczęśliwym życiu pod jednym dachem widziana i ludzkimi, i kocimi oczami!

NAGAHAMA. TO BE, OR NOT TO BE

Gatunek: romans, obyczajowy, boys love
Autor: Scarlet Beriko
Liczba tomów: 1
Format: powiększony, obwoluta
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Brak opisu.

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wydawnictwo Studio JG pod koniec września zapowiedziało wydanie zbiorcze pewnej dwutomowej mangi BL. Tytułem tym będzie:

PINK HEART JAM

Gatunek: yaoi, romans
Autor: Shikke
Liczba tomów: 1 (wydanie 2 w 1)
Format: A5
Premiera: grudzień

Opis fabuły

Świeżo upieczony student Yuki Haiga wstępuje do klubu muzycznego, gdzie szczególną uwagę zwraca na starszego od siebie Ryo Kanae. Niedługo później na imprezie przegrywa zakład, wskutek czego trafia jako klient do agencji towarzyskiej dla mężczyzn. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że jego towarzyszem na tę noc ma być właśnie… Kanae! Po szczerej rozmowie i upojnie spędzonych chwilach Haiga czuje się jeszcze bardziej zafascynowany starszym kolegą. Coraz częściej zaczyna też odwiedzać jego miejsce pracy…

WYDAWNICTWO DANGO

Wydawnictwo Dango zapowiedziało w pierwszym tygodniu września wydanie w przyszłym roku trzech nowych tytułów mang BL, którymi będą:

KIKOERU?

Gatunek: dramat, romans, okruchy życia, boys love
Autor: Aoi Hashimoto
Liczba tomów: 1
Format: standardowy
Premiera: styczeń 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Gdybym ograniczył się do bycia zwykłym słuchaczem, nigdy nie znałbym tych uczuć…

Jedynym hobby nieśmiałego studenta Itsukiego jest słuchanie audycji radiowej prowadzonej przez DJ-a Aratę Yunoguchiego (pseudonim Yuno). Pewnego dnia Itsuki spotyka swojego idola na ulicy i w nieoczekiwanym przypływie odwagi zagaduje do niego. Dzięki temu wybierają się razem na herbatę. Kiedy Itsuki zwierza się, że chciałby być dobrym mówcą, Yuno daje mu swoje rady. Od tego momentu, mając w pamięci jego słowa, Itsuki zaczyna się stopniowo zmieniać. W nadziei na ponowne spotkanie wybiera się do księgarni, w której się poznali i zastaje tam Yuno.

W miarę jak kurczy się między nimi dystans, w obojgu rodzą się pewne uczucia…

KOI WO SURU TSUMORI WA NAKATTA (tytuł roboczy: Nie chciałem się zakochać…)

Gatunek: dramat, romans, boys love
Autor: Minta Suzumaru
Liczba tomów: 1
Format: standardowy
Premiera: listopad
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Yoshino ma trzydzieści lat, jest gejem i daleko mu do flirciarza — ani razu w życiu się z nikim nie umówił. Gdy już prawie pogodził się z faktem, że umrze w samotności, pewnej nocy w barze dla gejów, w którym znalazł się po raz pierwszy, spotyka młodego, czarującego, srebrnowłosego Rou, i wypija z nim kilka drinków. Tajemniczy urok Rou przyciąga Yoshino, rozmowa łatwo się klei i szybko przeradza się w coś więcej…? Ckliwa i wesoła historia o relacji między skaczącym z kwiatka na kwiatek przystojnym studentem i pracującym dorosłym, który jeszcze nie poznał smaku miłości.

NOMI X SHIBA

Gatunek: dramat, romans, komedia, boys love
Autor: Tohru Tagura
Liczba tomów: 4+
Format: standardowy
Premiera: kwiecień 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Minęły dwa lata odkąd Nomiya dostał się do męskiej szkoły z internatem. I, jak dotąd, nigdy się w nikim nie zakochał. “Dlaczego tak się denerwuję, kiedy patrzę na mojego współlokatora, Mikoshibę? Jest uroczy jak dziewczyna. Ale przecież powinny mi się podobać cycuszki!”

Pełna gagów komedia o nastolatkach, w której krzyżują się rozsądek i instynkt.

Vanitas [recenzja komiksu]

Japan Fest 2023