in , , ,

Joanna Sępek — gościni Kanału Książkowego

Przywitaj z nami wiosnę na Kanale Książkowym! 21 marca (czwartek) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie online z Joanną Sępek, świeżo upieczoną debiutantką komiksową, autorką Przesilenia wydanego przez Kulturę Gniewu. Rozmowę poprowadzi Marta Kostecka, nasz portal objął wydarzenie patronatem.

Joanna Sępek

Za dnia zajmuje się grafiką do gier wideo, wieczorami robi komiksy. W niespodziewanych wolnych chwilach odhacza hobbystycznie inne działania artystyczne. Jej prace komiksowe można znaleźć m.in. w antologii komiksowej Warchlaki. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku lat jedenastu (na szczęście pochłonęły ją mroki historii) i po dwudziestu latach jest gotowa wrócić do literatury drogi.

Przesilenie

Fantastyczny komiksowy debiut Joanny Sępek!

Przerażające potwory i trudne wyzwania – oto czego potrzeba komuś, kto postanawia zyskać chwałę, zapisać się w historii i zdobyć wielki skarb. Nie ma czasu do stracenia, bo a nuż zabraknie smoków, a magiczną koronę zdobędzie ktoś inny.

Nieustępliwa i zuchwała Koza zawsze patrzyła z zazdrosnym podziwem na bohaterów i poszukiwaczy przygód. Zaniepokojona oddalającą się wizją sławy i bogactw, wyrusza wraz ze swoim kompanem Lisem w decydującą podróż. Ale w drodze towarzyszy jej jeszcze coś… Ona jednak patrzy tylko przed siebie i nie zastanawia się nawet, kim będzie, kiedy wróci.

Bohaterowie Przesilenia stawią czoła drapieżnym istotom, dobędą mieczy i użyją potężnych zaklęć. Czy jednak zwyciężą w najtrudniejszej z walk? Stworzona w duchu fantasy opowieść Joanny Sępek wibruje od emocji i prowadzi przez zasadzki oraz grzęzawiska, by skonfrontować bohaterów i czytelnika z tym, z czym najtrudniej się zmierzyć.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Animal Mystic [Z półki zdjęte]

Kobiety w komiksie [ToPiK]