in , ,

Spotkanie z Joanną AVE Sępek – nagranie spotkania

21 marca na Kanale Książkowym odbyło się spotkanie z Joanną Sępek, autorką komiksu Przesilenie, które poprowadziła Marta Kostecka. Partnerami wydarzenia był portal betoniarka.net i wydawnictwo Kultura Gniewu. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Joanna Sępek

Za dnia zajmuje się grafiką do gier wideo, wieczorami robi komiksy. W niespodziewanych wolnych chwilach odhacza hobbystycznie inne działania artystyczne. Jej prace komiksowe można znaleźć m.in. w antologii komiksowej Warchlaki. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku lat jedenastu (na szczęście pochłonęły ją mroki historii) i po dwudziestu latach jest gotowa wrócić do literatury drogi.

Przesilenie

Fantastyczny komiksowy debiut Joanny Sępek!

Przerażające potwory i trudne wyzwania – oto czego potrzeba komuś, kto postanawia zyskać chwałę, zapisać się w historii i zdobyć wielki skarb. Nie ma czasu do stracenia, bo a nuż zabraknie smoków, a magiczną koronę zdobędzie ktoś inny.

Nieustępliwa i zuchwała Koza zawsze patrzyła z zazdrosnym podziwem na bohaterów i poszukiwaczy przygód. Zaniepokojona oddalającą się wizją sławy i bogactw, wyrusza wraz ze swoim kompanem Lisem w decydującą podróż. Ale w drodze towarzyszy jej jeszcze coś… Ona jednak patrzy tylko przed siebie i nie zastanawia się nawet, kim będzie, kiedy wróci.

Bohaterowie Przesilenia stawią czoła drapieżnym istotom, dobędą mieczy i użyją potężnych zaklęć. Czy jednak zwyciężą w najtrudniejszej z walk? Stworzona w duchu fantasy opowieść Joanny Sępek wibruje od emocji i prowadzi przez zasadzki oraz grzęzawiska, by skonfrontować bohaterów i czytelnika z tym, z czym najtrudniej się zmierzyć.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Akira Toriyama i jego dziedzictwo

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa 6/2024 (38)