Lee Child, fot. Mark Coggins
in

Lee Child po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy do Polski przyjedzie jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie, twórca serii powieści o Jacku Reacherze – Lee Child. Autor spotka się 25 kwietnia z czytelnikami w warszawskiej Arkadii. Child będzie promował swoją najnowszą powieść Nocna runda.

Lee Child rozpoczą karierę literacką stosunkowo późno, bo jako 43-latek. Jego debiutancka powieść Poziom śmierci ukazała się w 1997 roku. To właśnie w niej po raz pierwszy pojawił się Jack Reacher. Były żandarm to postać niebezpieczna i inteligentna, a przede wszystkim obdarzona dużym poczuciem humoru.

Seria o Jacku Reacherze ma już 22 części. Powieści, które zostały przetłumaczone na 38 języków, sprzedały się w ok. 100 milionach egzemplarzy na świecie i prawie 2 milionach w Polsce.

Nocna runda to kontynuacja serii. Po rozstaniu z Michelle Chang Jack Reacher opuszcza Milwaukee. Wciąż podróżuje bez określonego celu przez stan Wisconsin, aż wreszcie na jednym z postojów wysiada, żeby rozprostować nogi. W oknie wystawowym lombardu zauważa damski sygnet szkolny West Point, uczelni, którą sam ukończył. Zastanawia go, kto i dlaczego mógłby zastawić tak cenną pamiątkę. Nie mając nic innego do roboty, odkupuje sygnet i postanawia odszukać jego właścicielkę. Jedyną wskazówką jest grawerunek: S.R.S.2005.

Wydawnictwo Albatros, polski wydawca książek Lee Childa,  zaprosiło autora w środę 25 kwietnia o 18:00 do Centrum Handlowego Arkadia w Warszawie na scenie przed EMPIKiem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Bartosz Węglarczyk.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Constantine Animated Series już w przyszły weekend!

80 lat Supermana/1000 numer Action Comics!