in , ,

80 lat Supermana/1000 numer Action Comics!

18 kwietnia 2018 roku jest datą, która przejdzie do historii. Otóż tego dnia swoją premierę  będzie miał tysięczny numer najdłużej wydawanej serii komiksowej, Action Comics!!! To monumentalne wydarzenie przypada w rok celebrujący 80 rocznicę powstania Supermana, który zadebiutował w 1938 roku na łamach pierwszego numeru Action Comics.

Z tej okazji tysięczny numer Action Comics wyszedł w formie 80-stronicowej i będzie dostępny w wielu wariantach okładkowych, z których każdy przedstawia inną dekadę, w trakcie której publikowana była ta seria komiksowa.

Lista artystów pracujących nad okładkami:

• STEVE RUDE (1930s)


• MICHAEL CHO (1940s)


• DAVE GIBBONS (1950s)


• MICHAEL ALLRED (1960s)


• JIM STERANKO (1970s)


• JOSHUA MIDDLETON (1980s)


• DAN JURGENS (1990s)


• LEE BERMEJO (2000s)

Ponadto dostępne będzie także wydanie w wersji Blank Cover oraz autorstwa Jim Lee & Scott Williams.

Poza powyżej wymienionymi dziesięcioma wariantami, kolekcjonerzy będą mogli zaopatrzyć się także w unikalne wersje dostępne wyłącznie w sieciach dystrybutorskich współpracujących z DC Comics. Oczywiście te warianty będą droższe od tych powszechnie dostępnych 😉

Poza zeszytem komiksowym do dystrybucji trafi także komiks zatytułowany Action Comics #1000 : 80 Years Of Superman. Pozycja ta będzie miała twardą okładkę oraz 384 strony, na których zaprezentowane będą niektóre historie z ostatnich 80 lat oraz esej Paula Levitza. Jednakże najciekawszym elementem tego tytułu będzie niepublikowana dotąd historia o Supermanie, odnaleziona w archiwach DC, będąca najprawdopodobniej autorstwa Jerry’ego Siegela i Joe Shustera, ojców Człowieka ze Stali. Jako bonus dołączony będzie plakat przedstawiający wszystkie 1000 okładek Action Comics.  Premiera tej pozycji będzie miała miejsce 11 kwietnia.

Zamierzacie zaopatrzyć się w którąś z powyższych pozycji? A może macie jakiś inny plan na obchodzenie 80 lat Supermana, który przyczynił się do powstania gatunku komiksów opowiadających przygody superbohaterów?

Lee Child po raz pierwszy w Polsce

Wykład o bohaterkach mang tworzonych przez kobiety [Poznań]