in , ,

mniesiepodoba#17 [Scott Blair]

Scott Blair to artysta zajmujący się sztuką cyfrową i ilustrator. Mieszka w Tampie na Florydzie, Stany Zjednoczone. W 2000 r. ukończył Uniwersytet Stanu Tennessee z tytułem licencjata w zakresie projektowania graficznego, koncentrując się w swych działaniach na ilustracji.

Początkowo pracował tradycyjnie, farbami akrylowymi. Na malarstwo cyfrowe przeszedł w 2005 roku. Oryginalne rysunki skanuje do Photoshopa i maluje je cyfrowo za pomocą podkładki Wacom.

Na początku pracy zawodowej projektował okładki płyt dvd, tworzył także grafiki promocyjne dla różnych bojowników MMA i UFC, w tym Chucka “The Iceman” Liddella i Randy’ego “The Natural” Couture.

W 2007 roku Scott zrealizował sesję zdjęciową inspirowaną Bettie Page, po czym uświadomił sobie, że tworzenie nowej sztuki pin-up to jego pasja. Od tego czasu tworzy niestandardowe szaty graficzne dla klientów komercyjnych i prywatnych, od projektów koszulek po projekty masek samolotów, metalowe plakietki, karty kolekcjonerskie, grafiki do książek fantasy i kalendarze. Scott, wraz ze swoimi wspaniałymi modelami pin-up, od 2009 roku promuje swoje pin-upy w różnych komiksach i horrorach w USA.

Ulubiony styl sztuki: klasyczny plakat filmowy, ilustracja pinup i pulpy.
Ulubiona postać z kreskówek: Washu.
Osobisty cytat: “Bez względu na to, gdzie jesteś, tam jesteś”.

Tyle o Scotcie. Na koniec dodam coś, czego nie sposób nie zauważyć przy oglądaniu jego prac: jest wielkim fanem kobiecych stóp.

Przyjaciel [Żyjek#3]

Znamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Zajdla