in

Nagrody Beton 2018 przyznane

W minioną sobotę, 17 listopada 2018, podczas drugiej edycji szczecińskich spotkań z popkulturą Beton 2018, również po raz drugi, zostały wręczone nagrody o tej samej nazwie.

W kategorii najlepszy komiks nonfiction nagrodę odebrał Tomasz Pstrągowski za komiks “Jak schudnąć 30 kg”.

fot. Łukasz Baczewski

Tomasz Pstrągowski
Dziennikarz, były redaktor naczelny serwisów książki.wp.pl i komiksomania.pl, doktorant Uniwersytetu Gdańskiego (bada tematykę komiksu autobiograficznego), współtwórca podkastu o grach wideo Niezatapialni.pl. Scenarzysta komiksowy i growy. Współautor powieści graficznej „Jak schudnąć 30 kg? Prawdziwa historia miłosna” (rys. Maciej Pałka).

W kategorii szczeciński twórca popkultury nagrodę otrzymał autor kryminałów Marek Stelar.

Marek Stelar
Rocznik 1976, z wykształcenia architekt, z zawodu urzędnik, z pasji modelarz architektoniczny wspomagający kolegów po fachu. Miłośnik muzyki rockowej i elektronicznej, kryminału i szeroko pojętej grozy w wydaniu literackim i filmowym. Rozdarty wewnętrznie konfliktem między przygnębiającym uczuciem zaniku wiary w ludzkość a desperacką nadzieją na istnienie jednostek moralnie doskonałych. „Szczeciner” silnie związany z przygranicznym regionem północno-zachodniego skraju Polski, zwłaszcza Puszczy Wkrzańskiej, Zalewu Szczecińskiego i pobrzeża Bałtyku po obu stronach granicy. Debiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet”.

Nagrodę specjalną w tym roku otrzymało wydawnictwo JP Fantastica od 20 lat wydające w Polsce mangi.

Dla przypomnienia, w zeszłym roku laureatami poszczególnych kategorii byli: Jacek Frąś i Wanda Hagedorn za komiks “Totalnie nie nostalgia“, rysownik Piotr Drzewiecki oraz wydawnictwo Ongrys.

Nagrody ufundował TEB Edukacja.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

BETON 2018 [zapowiedź]

Źle się dzieje w El Royale [recenzja filmu]