in , ,

Nietykalny. Promocja najnowszej książki Marka Stelara

23 stycznia 2019 (środa) o godz. 18.00 zapraszamy do szczecińskich ProMediów (al. Wojska Polskiego 2) na promocję najnowszej powieści Marka Stelara Nietykalny. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau (Pan od książek). Wstęp wolny.

Marek Stelar urodził się w 1976 r. w Szczecinie. Ukończył architekturę na Politechnice Szczecińskiej. Nie pracuje w zawodzie, choć jedną z jego pasji pozostaje modelarstwo architektoniczne. Debiutował powieścią kryminalną Rykoszet, która ukazała się w 2015 r. Później ukazały się: Twardy zawodnik i Cień, które składają się na trylogię poświęconą Robertowi Krugłemu. Powieści Stelara sklasyfikować można jako kryminały policyjne. Na kartach jego książek widoczne jest silne związanie ze Szczecinem i zainteresowanie Berlinem. Autor chętnie osadza swoich bohaterów właśnie w tej przestrzeni, często przedstawiając przy tym topografię miasta. Druga jego seria powieściowa obejmuje Niepamięć i Niewiadomą oraz książkę, która będzie promowana na naszym spotkaniu – Nietykalny.

Kiedy myśliwy zmienia się w zwierzynę łowną, przestają obowiązywać wszelkie reguły. W Szczecinie grasuje seryjny morderca. Swoje ofiary zabija bardzo brutalnie, a na miejscu zbrodni zawsze zostawia coś charakterystycznego. Nazywa siebie „Nietykalnym”, a w listach rzuca wyzwanie policji. Były policjant Dariusz Suder żyje na odludziu i święty spokój, którego tak szukał, zaczyna mu nieco doskwierać. Bez zastanowienia przyjmuje więc od komendanta wojewódzkiego propozycję nieformalnego dołączenia do zespołu powołanego w KWP w celu złapania mordercy. Kiedy Suder zaczyna śledztwo, „Nietykalny” obiera go sobie na osobistego wroga. A gdy wszystkie tropy okazują się fałszywe, policjanci zdają sobie sprawę, że w tej sprawie nie obowiązują żadne reguły. Szczecin jeszcze nigdy nie był tak mroczny…

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Lutowe zapowiedzi Egmontu

Palec [#Żyjek20]