in , ,

Pulsar 2849 – polska edycja już w marcu [Zapowiedź]

“Jest rok 2849 i nadchodzi czas energetycznej hossy na kosmiczną skalę. Rywalizujące korporacje mają już statki badawcze na granicy gromady gwiazd bogatej w pulsary i są gotowe na eksploatację jej bogactw.”
– fragment polskiego tłumaczenia instrukcji

Czech Games Edition znane jest fanom gier planszowych przede wszystkim z takich hitów jak Cywilizacja: Poprzez Wieki (zdobywca nagrody Gra Roku w 2010 r., 3. pozycja w rankingu BGG) czy Tajniacy (zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody w świecie gier planszowych, czyli Spiel des Jahres, w 2016 r., 42. pozycja w ranking BGG). Obie gry zaprojektował Vlaada Chvátil, główny projektant studia. Ale CGE to nie tylko Vlaada Chvátil.

Pudełko. Źródło: materiały prasowe wydawcy

Vladimir Suchý jest twórcą takich gier jak Ostatnia wolaKlub utracjuszy – w których zadaniem gracza było jak najskuteczniej wyzbyć się majątku lub pozycji społecznej. Tym razem zabiera nas w kosmos, gdzie będziemy zarabiać. Pulsar 2849 – którego polską edycję na koniec marca zapowiada wydawnictwo Rebel – jest eurogrą o budowaniu własnego silnika i manipulowaniu kostkami, przeznaczoną dla 2 do 4 osób. Gracze będą eksplorować nowo odkrytą gromadę gwiezdną, budować bazy na planetach, wynajdywać nowe technologię, a przede wszystkim – zaprzęgać pulsary do produkcji energii. Czyli punktów zwycięstwa.

Za oprawę graficzną odpowiada Sören Meding, który wcześniej zilustrował najnowsze “dziecko” Vlaady Chvátila – zeszłoroczne Oto jest pytanie! (również wydane w Polsce przez Rebel).

Plansza i komponenty gry.
Źródło: materiały prasowe wydawcy.

Sukces Terraformacji Marsa – także eurogry o budowaniu silnika punktowego – w Polsce każe przypuszczać, że i Pulsar 2849 znajdzie u nas nabywców.

Ur. 1980 (to był dobry rocznik, nie tylko dla win). Z zamiłowania nerd. Zapalony gracz, czytacz i oglądacz. Autor bloga Trollowy Most.
Troll chrzestny Stowarzyszenia POP-ART.

Królowe szczurów i klasyczne tentakle [wpis 18+]

Punisher MAX. Komiks nie dla dzieci