in , ,

Film animowany Sword Art Online w polskich kinach

Niebawem, bo już od 24.02.2023r. będzie można wybrać się do kin sieci Helios na seans filmu animowanego Sword Art Online – Progressive – Scherzo of Deep Night. Jest to sequel filmu Sword Art Online the Movie – Progressive – Aria of a Starless Night który miał swoją światową premierę 30.10.2022r.

Fabuła obu wspomnianych filmów oparta jest na light novelce autorstwa Reki Kawahary “Sword Art Online: Progressive” wydawanej w Japonii w latach 2012-2021.

Opis filmu który można znaleźć na stronie internetowej kina Helios:

Pierwsza na świecie gra VRMMORPG (Sword Art Online) stała się walką o przetrwanie. Minął miesiąc odkąd 10 tysięcy graczy zostało uwięzionych w wirtualnym świecie gry. Asuna, która oczyściła pierwsze piętro zamku Aincrad, łączy siły z Kirito, by wspólnie wspiąć się na ostatnie piętro. Dzięki Argo i jej cennym informacjom, pokonywanie kolejnych pięter wydaje się iść gładko, ale…

Wybucha konflikt między dwiema głównymi gildiami, które powinny ze sobą współpracować, czołowymi grupami graczy z Sił Wyzwolenia Aincrad i Brygady Smoczych Rycerzy. A tymczasem za kulisami tajemnicza postać pociąga za sznurki…

Osobą odpowiedzialną za scenariusz jest Yukito Aizawa, za rezyserię zaś Ayako Kōno. Czas trwania filmu to 100 min. Nie wiadomo jeszcze czy tytuł ten będzie można obejrzeć w kinach nienależących do sieci Helios.

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot [zwiastun]

Crunchyroll The Anime Awards [głosowanie]