in , ,

Mizukon 2024

czyli zachodniopomorski konwent mangi i anime

Mamy fantastyczną wiadomość dla wszystkich fanów mangi i anime ze Szczecina, okolic i nie tylko. Już za mniej niż 2 tygodnie, bo w dniach 12-14 lipca 2024 r., w Przecławiu odbędzie się druga edycja konwentu Mizukon! Jednym z jego organizatorów będzie Szczeciński Klub Azji, który już od wielu lat propaguje w Szczecinie i poza nim szeroko rozumianą kulturę Azji. Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu (drugi z organizatorów) oraz Szkoła Podstawowa w Przecławiu (partner strategiczny) po raz kolejny ugoszczą w swoich murach fanów popkultury Dalekiego Wschodu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla odbiorców w każdym wieku.

Jeśli o atrakcjach mowa, od sobotniego wieczoru znany jest już program imprezy, z którym można zapoznać się na TEJ stronie. Ze względu na piracką konwencję tej edycji, można w nim znaleźć atrakcje o tej właśnie tematyce. Jeśli jednak się w niej nie odnajdujecie, będziecie mieli do wyboru wiele spośród innych rozrywek. Organizatorzy prócz prelekcji, konkursów, warsztatów i zabaw integracyjnych zadbali o wiele atrakcji scenicznych, jak koncerty muzyczne i taneczne, konkurs talentów, konkurs cosplay czy też teatr rakugo, zwany teatrem jednego aktora. Chętni będą również mogli spróbować swoich sił w turniejach gier planszowych, konsolowych i rytmicznych, a nawet tak jak w roku poprzednim, popływać za niewielką opłatą na basenie GOPSiRu.

Cały program będzie również dostępny w aplikacji KONWENCIK wraz z opisem atrakcji oraz listą wystawców, u których będzie się można w czasie trwania konwentu zaopatrzyć w różne popkulturowe gadżety.

Zachęcamy do systematycznego śledzenia aktualności na oficjalnych fanpage’ach Mizukonu, czyli na ich Facebooku (LINK) oraz Instagramie (LINK). Dzięki temu będziecie na bieżąco z wszystkimi informacjami dotyczącymi konwentu, takimi jak np. trwający obecnie konkurs plastyczny, którego nagrodą główną jest voucher na wakacyjny kurs rysunku, sponsorowany przez szczecińską pracownię Bez Linijki.

Jeśli nie było Was na pierwszej edycji tego wydarzenia, zapraszamy do zapoznania się z naszą relacją, która znajduje się pod TYM linkiem. Na koniec raz jeszcze serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konwencie!

Tomasz Kontny — gość Kanału Książkowego

Komiksowe wydarzenia w Polsce 2024 [aktualizacja 9 lipca]