in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa

Numer 13/2024 (45) Ten, który jest ostatni… przed wakacjami!

Dzisiaj będzie krótko i na temat. W lipcu planuję dla Was dwa spotkania online na Kanale Książkowym, wybieram się też na dwa znakomite eventy, o których poniżej. W sierpniu planuję zamilknąć komiksowo i się zająć światem poza kadrami 😉 Wrócę do Was we wrześniu, świeża i wypoczęta, gotowa na nowe plansze i dymki! W międzyczasie pamiętajcie o moim Instagramie. 

Spotkania

Lipcowymi gośćmi Kanału Książkowego będą Tomasz Kontny (8 lipca) i Kamila Król (23 lipca). Potem nastąpi przerwa wakacyjna, na kolejne spotkania zaproszę od września. 

Trwające nabory

Do 31 sierpnia czekamy na Wasze prace w naborze do zina Głos, który będzie towarzyszył festiwalowi wirtualnemu Wielogłos. Szczegóły w wydarzeniu.

Nadchodzące festiwale komiksowe i okołokomiksowe

Białogard Comic Con

6-7 lipca

STRONA

Klin

13 lipca (Wrocław)

STRONA

Po drodze jest jeszcze oczywiście MFKiG i inne atrakcje! Szczegółowy wykaz imprez znajdziecie w tym artykule

Nie mogło tu zabraknąć oczywiście nowego festiwalu wirtualnego Wielogłos. Zapraszamy 16 i 17 listopada, a tymczasem możecie zaobserwować nasze media społecznościowe: FBIGYT oraz wesprzeć kawowo. 

Wystawy

W Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (Warszawa) można oglądać  wystawę Tomka Kontnego. Wystawa to bardzo nietypowa, bo Tomek nie rysuje, a pisze scenariusze! Będę z nim o tym rozmawiać podczas spotkania, o którym pisałam na początku newslettera.

W toruńskiej Galerii Sztuk Wozownia do końca wakacji można oglądać dwie wystawy: „Komiksowe abecadło Wojtka Jamy” i Wystawa „Komiks lokalnie” (tutaj sprostowanie, bo tę drugą opisywałam ostatnio jako wystawę indywidualną, a to wystawa zbiorowa — przepraszam osoby pominięte i dziękuję Czytelnikowi T. za czujność!)

Do 8 września w Pałacu Kultury i Nauki można oglądać wystawę Grzegorz Rosiński w ilustracji.

Podoba Ci się moja praca? Możesz postawić mi kawę!

STAWIAM

Jeżeli chcesz, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera, albo masz inne uwagi, pomysły, propozycje — zapraszam do kontaktu.

Z komiksowym pozdrowieniem
Martwa Kosteczka

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Wystawa Arnolda Wolińskiego “Kobiety”

Tomasz Kontny — gość Kanału Książkowego