in , ,

Nadchodzi Marvel Comics #1000

I nie wszyscy są zadowoleni

Marvel ogłosił, że w sierpniu ukaże się Marvel Comics #1000. Zeszyt ma być uhonorowaniem osiemdziesięciolecia wydawnictwa. Pracowało nad nim łącznie 121 twórców. Ma mieć osiemdziesiąt stron, każda na jeden rok istnienia serii. Jednak ta decyzja nie wywołała tylko pozytywnej reakcji. Dużą winę ponosi tu sposób w jaki wydawnictwo promowało tytuł.

Przez ostatnich kilka dni Marvel umieszczał na twitterze kolejne karty promujące zespoły twórców. Nie było wtedy jeszcze wiadomo czego one dotyczą, a wyglądały tak jak poniżej.

Niemal natychmiast internauci, w tym profesjonaliści branży komiksowej, mieli coś do powiedzenia na ich temat:

 

 

Gdy stało się jasne co takiego jest reklamowane, posypała się lawina krytyki na wydawnictwo. Zarzucono Marvelowi cyniczną próbę skopiowania sukcesu jakie osiągnęły Action Comics #1000 i Detective Comics #1000. Wyśmiano też wielkie nadzieje redaktora naczelnego C.B. Cebulskiego, że komiks ten sprzeda się w nakładzie miliona egzemplarzy. Wreszcie, wielu uznało za manipulacyjne zachęcać do zakupu dla konkretnych autorów, kiedy ich wkład będzie sprowadzał się do jednej lub dwóch stron. Na wydawnictwo posypały się gromy, ponieważ na 121 nazwisk tylko 9 to kobiety. Tutaj Marvel nie może się nawet zasłaniać tym, że brakowało im miejsca. W końcu scenarzysta Al Ewing został wymieniony aż jedenaście razy.

Marvel Comics #1000 zostanie wydane w sierpniu.

Brak [#Żyjek28]

Żyjek [odcinek specjalny 2]