in , , ,

Świat Akwilonu. Elfy – 8 – Ostatni Cień [recenzja]

Świat Akwilonu zaintrygował mnie już na starcie. Ochoczo udałem się do najbliższej księgarni, aby nabyć drogą kupna, pierwszy tom i wybór padł na pierwszy tom Elfów. Szybka lektura i pierwsze wnioski. Bardzo poprawnie w temacie, w kanonie, w precyzji, ale też przyszła jeszcze jedna refleksja … to dopiero początek, co wybrać później: zaraz Krasnoludy, Magowie i tak dalej, a każda seria jeszcze rozbita na kolory Białe Elfy, Niebieskie … uuu to będzie tego bardzo dużo, to i dobrze i źle. Dobrze, bo dużo dobrego materiału, ale źle, bo będzie drenaż kasy. Myślę, że nie ja jeden mogę mieć podobny dylemat. Jeżeli zależy Ci czytelniku na ogarnięciu całości, to niestety, to będzie kosztować, ale jest też nadzieja … bo mój przypadek może to potwierdzić. A co? To na końcu recenzji.

Świat Akwilonu: Elfy. Ostatni Cień. Tom 08, to kolejny tom serii fantasy poświęcony elfom z tytułowego świata Akwilonu. Wyspy Białych Elfów zostały spustoszone przez piratów, ale jeden z ocalałych członków plemienia, Fall, kontynuuje misję ochrony zagrożonych gatunków.

Wraz ze swoim ogromnym smokiem, Ostatnim Cieniem, Fall staje się postrachem złoczyńców i przechodzi do legendy. A że na legendach można zbić majątek, grupa bezwzględnych najemników postanawia schwytać słynnego elfa i jego brata smoka.

Świat Akwilonu to uniwersum wymyślone przez dwóch francuskich scenarzystów: Jean-Luc Istin i Nicolas Jarry. Ten tom stworzyli dwaj inni francuscy autorzy, zaproszeni do współpracy nad rozwijaniem tego uniwersum: scenarzysta Olivier Peru oraz rysownik Stéphane Bileau.

Komiks jest częścią serii Świat Akwilonu, która zdobyła średnią ocenę 7,5 /10.

Podsumowując, Świat Akwilonu: Elfy: Ostatni Cień. Tom 08, to emocjonująca podróż przez wyspy Białych Elfów, pełna magii, przygód i walki o przetrwanie. Jest to pozycja godna polecenia miłośnikom gatunku fantasy.

Mój wniosek: to 8 album więc już brakuje mi sześciu, ale nie można narzekać, bo to osobna historia, może wrócę do brakujących, może nie, ale to była fajna przygoda. A czytając ten cykl na pewno nie stracicie czasu. Zbieracze większych całości na pewno będą zadowoleni. Polecam więc każdy inny cykl z tej serii.

#współpracarecenzencka

Dane techniczne:
Scenarzysta: Olivier Peru
Ilustrator: Stéphane Bileau
Tłumacz: Maria Mosiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Format: 215 × 290 mm
Liczba stron: 52
Oprawa: miękka
Druk: kolor
ISBN-13:9788328166585
Data wydania: 14 lutego 2024

Najlepsze filmy wielkanocne

Kalinka 3. Co za baran! [recenzja]