in ,

Trwa zbiórka na komiks “Szczyl”

Zaprzyjaźnione z naszym portalem Wydawnictwo Granda wystartowało z nowym projektem, w ramach którego za pośrednictwem portalu wspieram.to rozpoczęło zbiórkę na publikację komiksu.

Szczyl to trylogia fantasy, którą wymyślili Marcin Bałczewski (scenariusz) i Ryszard Łobos (rysunki). Jednym z głównych założeń opowieści jest – spodziewaj się niespodziewanego i nie myśl, że wszystko już znasz.

Świat po Wielkiej Wojnie, o której już nikt nie pamięta. Mieszkańcy podrzędnego miasteczka muszą radzić sobie z nadchodzącą zagładą. Jedynym ratunkiem okazuje się dla nich grupa dzielnych wojów, wśród nich knypek, tchórz i głupek – Szczyl.

Słowa od scenarzysty:

Przyglądałem się, jak mój syn bawi się zamkiem i rycerzami, wpadłem na pomysł – nigdy nie napisałem scenariusza w stylu fantasy, a przecież to klasyka – wielu z nas zaczynało przygodę z opowieściami graficznymi od frankofońskich heroic fantasy. Wystarczyło znaleźć bohatera i opowieść. Bohaterem niech zostanie najgorszy z możliwych tchórz, a opowieść – cóż opowieści spod znaku fantasy są dość proste – mamy magiczny świat i “jakiegoś” wroga. Należy połączyć kilku bohaterów i niech wyruszają z pierścieniem. Nie, to nie ta opowieść, jednak “Szczyl” niejednokrotnie, o czym się dowiecie, czerpie z klasyki fantasy, ale nie tylko – w komiksie znaleźć można odwołania do kina, komiksów, szeroko rozumianej popkultury.

I jeszcze jedno – myśl, która była w całym projekcie najważniejsza – nic nie jest takie, na co wygląda. I o ile 1 tom “Szczyla” wydać się może znajomy (pod względem narracji), to z każdą kolejną stroną (tomem), o czym mogę Was zapewnić, będziecie coraz bardziej zdziwieni.

Jeżeli powyższy opis Was zainteresował to zapraszamy do udziału w zbiórce.
Link poniżej:

https://wspieram.to/szczylkomiks

A Wydawnictwu Granda życzymy powodzenia!

Star Wars – Wielka Republika – W ciemność [Recenzja]

Mroczne Imperium – Trylogia [Recenzja]