in , ,

Wonder Comics [Nowe Idzie #8]

Nowy Imprint Briana Bendisa z kilkoma znajomymi twarzami

Na New York Comic Con DC ogłosiło powstanie kolejnego imprintu. Wonder Comics będzie nadzorowane przez Briana Bendisa, obecnego scenarzystę Supermana. Grupą docelową mają być nastoletni czytelnicy. W odróżnieniu od DC Zoom i DC Ink, Wonder Comics będzie wydawać miesięczniki, a opowiadane historie będą częścią głównego kanonu.
Najwięcej rozgłosu wywołał powrót Young Justice z klasyczną obsadą. Ten tytuł stanowił luźną inspirację dla serialu pod tą samą nazwą i był od dawna na szczycie “listy życzeń” fanów DC. Była to lżejsza pozycja skupiająca się na podopiecznych dorosłych superbohaterów. Główną obsadę stanowili Tim Drake, Conner Kent, Bart Allen i Cassandra Sandsmark. Jako Robin, Superboy, Impulse i Wonder Girl przezywali przygody bez bagażu Teen Titans. Niestety, pomimo oddanego fandomu, DC uznało, że pozycja nie jest dość poważna i skasowało ją. W czasie Nowego 52 cała historia została wymazana z kanonu.
 
Od początku Odrodzenia DC wiele razy sugerowano, że drużyna może wrócić. W Action Comics Superman, oglądając własną przeszłość zauważa, że czegoś brakuje w jego wspomnieniach. Patrzy akurat na sceny z Rządów Supermenów, z których wymazany został Conner. Podobnie było, gdy w Detective Comics Tim Drake spotkał swoją przeszłą wersję. Batman of Tomorrow jest zszokowany odkryciem, że chłopak nie pamięta Connera. Conner, Cassie i Bart z przyszłości pojawiają się w późniejszym crossoverze Super Sons of Tomorrow. Jednakże, by nie zaburzyć ciągłości czasu, odmawiają udzielenia informacji na swój temat. Do postaci Barta nawiązywano wielokrotnie w nowej serii Flash. Jego powrót miał miejsce na koniec pięćdziesiątego zeszytu serii. Walka między Barrym i Wallym a Hunterem Zolomonem pozwoliła mu uwolnić się ze Speed Force. Tam też Bart będzie się pojawiał przed startem nowej serii. Jak mówi Bendis, na samym początku jego komiksu Bart znajdzie i uwolni Connera. 
 
Jak przyznaje Dan Didio, DC nie miało planu na powrót tych postaci. Wielu autorów tego chciało, ale czekano z tym aż pojawi się dobra historia. Taką zaprezentował Bendis, który opisuje komiks jako powrót do korzeni. Będzie to opowieść o dorastaniu, pierwszych miłościach i tragediach. Do grupy dołączą dwie nowe bohaterki. Teen Lantern to dziewczyna z Bolivii, która zdołała zhackować moce Zielonej Latarni. Bendis skonsultował tę postać z nowym scenarzystą przygód Hala Jordana, Grantem Morrisonem. Ma się wpisywać w większy plan, jaki szkocki pisarz przygotował dla tego bohatera. Ostatnim członkiem drużyny będzie Ginny (niektóre źródła nazywają ją Jenny) Hex. To poszukiwaczka przygód wywodząca się w linii prostej od Jonaha Hexa. Bendis chciał, aby do grupy dołączył jeszcze Virgil Hawkins, znany lepiej jako główny bohater serialu Static Shock. Ale ludzie pracujący nad komiksowym rebootem tej postaci odmówili mu zgody.
Ostatnią członkinią grupy będzie główna bohaterka Amethyst: Princess of the Gemworld. Komiks ten opowiadał o nastolatce, która trafiła do magicznego świata. Tytuł fantasy znalazł wielu fanów wśród dziewcząt, ale przez lata DC nie zdołało powtórzyć jego sukcesu. Teraz Amethyst będzie musiała zjednoczyć siły z Young Justice, by odeprzeć inwazję Gemworldu na Ziemię. Mieszkańcy krainy odkryli, że ilekroć wielki kryzys ma miejsce na Ziemi (o co w DC nie trudno), wywołuje katastrofy w ich ojczyźnie. I nie są zadowoleni. Komiks zilustruje Patrick Gleason, a zobaczymy go już w styczniu. Solowe przygody Amethyst mają stać się z kolei częścią drugiej fali Wonder Comics.
 
Bendis pragnie uspokoić fanów nowego Superboya – syna Lois i Clarka – Jonathana. Powrót Conenra nie oznacza, że go już nie zobaczymy. Jak zapewnia, powrót tej postaci jest bliski. Bendis i David F. Walker (Power Man & Iron Fist) napiszą też wspólnie komiks o całkiem nowej postaci – Naomi. Zilustruje go Jamal Campbell (Prowler). To historia czarnoskórej sieroty, która próbuje odkryć swe korzenie. I przypadkiem trafia na sekret, który może odmienić cały świat DC.
Prócz tego powrócą nieco bardziej zapomniani bohaterowie. Wonder Twins to rodzeństwo kosmitów. Zostało stworzone na potrzeby serialu animowanego Super Friends. Zan może zmienić się w wodę w każdej postaci, a jego siostra Jayna w dowolne zwierze, prawdziwe lub fikcyjne. Ich moce działają jednak tylko wtedy, kiedy się dotykają nawzajem. Komiks napisze Mark Russel (Flinstones), a zilustruje Stephen Byrne (Justice League/Power Rangers).
 
Z kolei ostatnią pozycją z oferty będzie Dial H for H.E.R.O. Miguel to motocyklista śniący o zostaniu bohaterem. Wchodzi w posiadanie magicznego telefonu, który pozwala przybrać formę dowolnego superbohatera. Haczyk polega na tym, że to, kogo dostanie, jest zupełnie losowe. Może się trafić Flash, albo ktoś zupełnie absurdalny. Za scenariusz odpowiada Sam Humphries (Green Lanterns) a za ilustracje Joe Quinones (Harley Quinn). Komiks ma czerpać inspiracje z różnych stylów, począwszy o mangi i komiksu niezależnego, na niesławnych produkcjach lat ’90 skończywszy.

 

Corpo3 [Żyjek#14]

Uncanny X-Men – Historie małe. Tom 6 [recenzja]