in , , ,

Ćma i Mięcho, czyli spotkanie z Tomaszem Grodeckim i Rafałem Jankowskim

31 maja (środa) o godz. 18.00 na Kanale Książkowym odbędzie się spotkanie z autorami komiksów o nietypowych polskich superbohaterach, Tomaszem Grodeckim i Rafałem Jankowskim. Rozmowę z autorami poprowadzi Marta Kostecka. Ponieważ odbędzie się ona w formule na żywo, w trakcie będzie możliwość zadawania pytań twórcom, do czego gorąco zachęcamy!

Zapraszamy też na wydarzenie na FB.

O naszych gościach

Tomasz Grodecki
Pomysłodawca i scenarzysta „Ćmy”. Dziennikarskie szlify zdobywał prowadząc kolumnę „Comix Zone” na Portalu PSX Extreme, a także pisząc do takich miejsc jak Aleteia, Interia Muzyka czy Gotham w deszczu. Z wykształcenia prawnik. Poza komiksami jego wielkimi pasjami są śpiew, cosplay, ostra muzyka i japońskie RPG.

Rafał Jankowski
Twórca serii komiksowej „Mięcho”, jeden z rysowników „Ćmy”. Dołożył swoją cegiełkę do komiksu „Hootin Pooy”. Student Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poza komiksami lubi muzykę alternatywną, niszowe materiały na polskim youtubie, zabawę formami wizualnymi. Ostatnio jego konikiem jest grafika warsztatowa.

O wykreowanych przez nich komiksowych superbohaterach

Cyprian Leopold Różewicz – za dnia – artysta, samotnik, ekscentryk. Nocą – superbohater! „Ćma” to ociekający stylistyką noir komiks o herosie z Warszawy dwudziestolecia międzywojennego. Ale nie takiej, jaką znacie z kart historii. Witajcie w retrofuturystycznej stolicy mafijnych szajek, skorumpowanych biurokratów i sekretnych lóż, gdzie każde nieuważne słowo może być tym ostatnim. Czy nasz śmiałek stawi czoła wyzwaniu? W końcu leci jak ćma. Jak ćma do ognia. Dosłownie w tej chwili na rynek wlatuje 3 zeszyt z jego historią.

Karol od dzieciństwa zmaga się z niepokojącymi wizjami. Postać w masce prześladuje go zarówno w podświadomości, jak i w świecie rzeczywistym. I zaczyna się domagać coraz więcej uwagi… „Mięcho” to komiks superbohaterski z elementami horroru i autobiografii. Opowiada o determinacji, wyznaczaniu granic i o ich łamaniu. A to wszystko w formie dostarczającej sporo rozrywki. Na chwilę obecną seria liczy 2 zeszyty.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Orient Meny 2022

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #12