in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #7

Dzisiaj w zasadzie same varia. Świat komiksowy żyje nadchodzącym w tym tygodniu Poznańskim Festiwalem Sztuki Komiksowej, którego kompletny program znajdziecie już na stronie organizatora. 

Poza tym opinią publiczną wstrząsnął fakt, że po niemal 3 dekadach z Egmontu odchodzi Tomasz Kołodziejczak. Egmontowy Dział Komiksów i Gier poprowadzi jeszcze do wakacji, wdrażając do nowej roli Martynę Chrzanowską. Martynie życzymy powodzenia, a Tomaszowi dziękujemy za wieloletnią pracę na rzecz komiksu w Polsce. No i czekamy gdzie się pojawi, bo póki co wróbelki ćwierkają o crossoverze z Kulturą Gniewu… #FreeTK23!

Znamy już datę otwarcia Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej w Łodzi. Jak można się było spodziewać, wystartuje 6 października, podczas MFKiG. Jeszcze nic nie wiadomo o atrakcjach na otwarcie, ale tym bardziej warto sobie zaobserwować profil Centrum w mediach społecznościowych i czekać na kolejne informacje. 

Wydawnictwo Ongrys zapowiedziało wydanie „Tytusopedii” – publikacji obejmującej WSZYSTKIE odcinki przygód sympatycznego szympansa publikowane w Świecie Młodych. Zajrzyjcie na oficjalny profil publikacji, bo właśnie tam będą pojawiać się wszystkie newsy dotyczące „Tytusopedii”! Wydawca zapowiada wiele niespodzianek!

Na koniec mała polecajka newsletterowa. Jeżeli śledzicie polski komiks niezależny, to pewnie znacie „Przygody Bułki”. Jeżeli nie, to warto nadrobić, bo dziewczyna ma ciekawy styl i coraz o niej głośniej. Na swoim FB ogłosiła, że ponieważ coraz mniej jej po drodze z social mediami, ale nie chce tracić kontaktu z osobami zainteresowanymi jej twórczością, startuje z newsletterem. Ja już zasubskrybowałam i muszę przyznać, że coraz bardziej mi się podoba taka alternatywa do sm.

Jeżeli chcecie, aby zbierane przeze mnie informacje trafiały bezpośrednio na Waszą skrzynkę e-mailową — zapraszam do subskrypcji. Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze — zapraszam do kontaktu

powered by TinyLetter

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu? 
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023

Oko Terroru – Barrington J. Bayley [Recenzja]