in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #11

Przed Wami kolejna porcja gorących newsów z polskiego komiksowa. Bez dram relaxowych 😉 

Publikacje/premiery/zapowiedzi

Ponieważ Komiksowa Warszawa jest tuż tuż, to nadal bombardują nas smakowite zapowiedzi. Z tych, o których jeszcze nie pisałam, na pewno nie można pominąć Ani Krztoń i jej kolejnego „Życia i wczasów” tym razem na lata 2017-2019. Podobnie jak poprzednią część, tak i tę wydaje Granda w ramach Biblioteki Polskiego Komiksu Niezależnego. 

Nie wszyscy celują z premierą na KW, niektórzy twórcy celują w imprezy niszowe. Do takich z pewnością zalicza się bytomski KWK, na którym Wojtek Wu Zieliński uraczy nas sowieckimi zombiakami w formie integrala. 

Festiwale

Powiem Wam, że festiwalowy grafik jest napięty. Komiksowa Warszawa i krakowski Zine Fest już w ten weekend, w kolejny KWK Bytom, na którym tę chwilę swoją obecność potwierdzili TomXYZ, OttoIch, Gustaw Dziewięcki, Mateusz Michnowicz, Wojtek Wu Zieliński, Inicjatywa Wydawnicza Celuloza, Bartłomiej Sztobryn i Wydawnictwo K2A, będzie też można spotkać Pawła Kurandę. 

Jak by tego było mało, to na 8 lipca już oficjalnie zapowiedział się Białogard Comic Con, mój szczeciński Beton potwierdził termin październikowy, a Łódź wypuściła oficjalny plakat, cudeńko autorstwa nieocenionego Spella. Uff!

Varia

Jeżeli za mało Wam komiksowych rozrywek, to co powiecie na 8-godzinny maraton komiksowy? Zabawę przewidziano na 10 czerwca równolegle w Krakowie i online, na Discordzie. 


Jeżeli chcecie, aby zbierane przeze mnie informacje trafiały bezpośrednio na Waszą skrzynkę e-mailową — tradycyjnie zapraszam do subskrypcji. Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera — zapraszam do kontaktu.

powered by TinyLetter

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu? 
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Bajka na końcu świata [zapowiedź przedpremiery]

Animowane seriale fantasy [Taktownie o Popkulturze i Komiksie]