in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #2

Witajcie w drugim wydaniu tego nieregularnika. Zastanawiam się nad nadaniem mu jakiejś formy, więc nieco eksperymentuję z działami. Ale nie przywiązujcie się, bo to wszystko w formule kroczącej 😉 Jakie macie propozycje działów? Ja myślałam jeszcze o premierach. Dajcie znać!

Wystawy 

Od poniedziałku, 13 marca, w ramach projektu „Sztuka wrażliwości”, w siedzibie Warsztatów Kultury w Lublinie można oglądać wystawę „Autyzm Rysowany” Karoliny „Szarosen” Plewińskiej. Ekspozycja będzie czynna do 7 kwietnia. Finisaż wystawy oraz spotkanie z autorką zaplanowano na 31 marca o godz. 17.

Spotkania

Szóste spotkanie w ramach cyklu „Pre/teksty. Spotkania biblioterapeutyczne” pt. „Incelizm, czyli o wojnie płci w dobie internetu”, odbędzie się w poniedziałek 20 marca 2023 r. o godz. 18.00 w BUW. Będzie to rozmowa wokół najnowszego komiksu Jana Mazura pt. „INCEL” (Wydawnictwo Kultura Gniewu, Warszawa 2022) z udziałem autora i seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego z Wydziału Pedagogicznego UW. Spotkanie poprowadzi Anna Mentlewicz.

Festiwale

Krakowski Festiwal Komiksowy ogłosił już pełen program imprezy.

Będzie można obejrzeć transmisję online z Sali Zielonej Pałacu Potockich. Zacieram rączki!

Małopolski Festiwal Komiksu także nie odpuszcza. Planują transmisję wszystkich atrakcji na kanale biblioteki — będzie oglądane!

Varia

Na YouTubie można obejrzeć ciekawą rozmowę wokół komiksu charytatywnego “Hootin Pooy”, z którego cały dochód przeznaczony jest na wsparcie Ukrainy w wojnie z rosyjskim agresorem. W rozmowie uczestniczyli Maciej Pałka, Matylda Sęk-Iwanek, Eliasz Strongowski i Paweł Timofiejuk.

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa

Jeżeli chcecie, aby zbierane przeze mnie informacje trafiały bezpośrednio na Waszą skrzynkę e-mailową — zapraszam do subskrypcji. Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze — zapraszam do kontaktu

powered by TinyLetter

 

Teksty z newslettera są publikowane równolegle na portalu betoniarka.net i w newsletterze.


A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu?
MK


Subiektywny przegląd polskiego komiksowa
Nieregularnik nr 2
14 marca 2023

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Seria o Kici Koci [recenzja]

Crunchyroll The Anime Awards [wyniki]