in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #30

Nieregularnik nr 30 (28 listopada 2023) ten, który prawie zapomniałam wysłać.

Spotkania/rozmowy

Ponieważ w zeszłym tygodniu nie szedł newsletter, nie zaprosiłam Was na mojego lajwa z Rafą Janko. Nic straconego, podrzucam nagranie.

A w najbliższy czwartek zarezerwujcie sobie czas na finałowego lajwa zbiórki na Rzeźzina.

Publikacje/premiery/zapowiedzi

Już 3 grudnia rusza zbiórka na kolejnego artbooka z Anubisem Joanny Karpowicz. Grzech przegapić!

Festiwale

Już w najbliższą sobotę (2 grudnia) w Warszawie odbędzie się Niech Żyje Komiks. Program wygląda naprawdę dobrze, ja czekam na więcej info o zapowiadanej nagrodzie Ha-Gi.  Po resztę informacji odsyłam do strony  wydarzenia.

I to w zasadzie tyle na dziś 🙂 Rok zmierza ku końcowi, to i komiksowo zwalnia. Ale jak coś przegapiłam, to dawajcie znać!

PS. Pamiętacie jak pisałam o okolicznościowych produktach Poczty Polskiej poświęconych Polchowi? Mam info uzupełniające:

Datownik okolicznościowy do całostki jest dostępny na poczcie Warszawa 1 na Świętokrzyskiej przez 30 dni od daty emisji całostki. Potem odsyłają go do centrali i tam archiwizują.

Dzięki za info Wiktor! 

PS2. Przegapiłam też dwa ważne wydarzenia w bibliotekach: w Novej w Poznaniu 29 listopada odbędzie się spotkanie z Adamem Ruskiem, a w Artetece w Krakowie spotkanie z Leszkiem Kaczanowskim z Ongrysa.


Jeżeli chcecie, aby zbierane przeze mnie informacje trafiały bezpośrednio na Waszą skrzynkę e-mailową — tradycyjnie zapraszam do subskrypcji. Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera — zapraszam do kontaktu

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu? 
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Pornograf, czyli piosenki Georgesa Brassensa [kartka z teatralnego notesu]

Spotkanie z Leszkiem Kaczanowskim (wydawnictwo Ongrys)