in , ,

Lucky Luke ,,Daltonowie i zamieć” [Recenzja]

Przedstawiam Wam recenzję komiksu pt.,,Daltonowie i zamieć” z serii Lucky Luke wydawanej przez wydawnictwo Egmont.

 

 

Opis wydawcy:

Lucky Luke znów zostaje wezwany, żeby ścigać zbiegłych z więzienia Daltonów. Tym razem czeka go długa droga, bo czterej bracia stwierdzili, że w mroźnej Kanadzie szybko dorobią na okradaniu poszukiwaczy złota. Jednak nie wiedzą, że w Kraju Klonowego Liścia nie tak łatwo zdobyć bandycką sławę ani że legendarna Królewska Policja Konna cieszy się tam powszechnym szacunkiem… Czy w takich warunkach Daltonom uda się cokolwiek zdziałać? I czy Lucky Luke naprawdę będzie potrzebny, żeby schwytać uciekinierów?

 

          Scenarzystą jak w wielu wcześniejszych historiach z serii Lucky Luke oczywiście jest Rene Goscinny, który jak zawsze daje Nam historię będącą w stanie Nas rozśmieszyć. Fabuła jest ciekawa a świetnie dopełniają ją rysunki Morris’a którego również możemy znać już ze wcześniejszych historii o dzielnym Lucky Luke’u. Styl rysownika jest taki jaki pamiętamy z innych tytułów wydanych wcześniej przez wydawnictwo Egmont z drobnymi wyjątkami którymi np. był album ,,Rodeo”.

 

 

          Czterech Desperados znanych bardziej jako Daltonowie po raz kolejny uciekają z więzienia ponieważ chcą spróbować swego bandyckiego szczęścia gdzie indziej a dokładniej w Kanadzie. Nie wiedzą, że w pościg za nimi wyrusza Lucky Luke, który ma na celu ich schwytać i sprowadzić z powrotem do Stanów Zjednoczonych, gdzie ponownie wylądują za kratkami. Tym razem nasz dzielny cowboy ma również pomocników w postaci psa Bzika oraz Policjanta z Konnej Kanadyjskiej. Historia ta kończy się jak wszystkie z Daltonami czyli czterej bracia zostają schwytani i wracaj do swego ,,domu,, zwanego więzieniem a Lucky Luke odjeżdża przyśpiewując sobie piosenkę w stronę słońca. Zakończenie nie zaskakuje ale jednak poznajemy kolejne przygody naszego cowboy’a.

 

 

Polecam ten tytuł wszystkim fanom dzielnego Lucky Luke’a oraz jego potyczek z niereformowanymi Daltonami.

 

DANE TECHNICZNE:

Scenariusz:               Rene Goscinny               

Rysunki:                    Morris

Wydawnictwo:           Egmont

Ilość stron:                 48 stron

Oprawa:                     miękka

Druk:                          kolor

Cena okładkowa:       24,99 zł

Sobczak – Początek lata [Komiks]

Fastnachtspiel. Wydanie zbiorcze – Marek Turek [Recenzja]