in , ,

Lucky Luke ,,Artysta Malarz” [Recenzja]

          Przedstawiam Wam październikowy komiks z serii Lucky Luke pt.,,Artysta Malarz” wydany przez wydawnictwo Egmont .

 

 

Opis Wydawcy:

Lucky Luke dostaje ważne zadanie: ma ochraniać wyruszającego w daleką drogę malarza – i to nie byle jakiego, tylko prawdziwego artystę, słynnego autora obrazów przedstawiających życie Dzikiego Zachodu! Podopieczny okazuje się sympatycznym olbrzymem lubiącym dobre jedzenie i saloonowe bójki. Marzeniem twórcy jest namalowanie portretu najsłynniejszego z wodzów indiańskich, Hiawathy, bohaterowie ruszają więc w długą podróż, podczas której będą musieli stawić czoło szalonemu mścicielowi, chętnym do bitki kowbojom, rabusiowi banków oraz niebezpiecznym wojownikom ze szczepu Zręczne Stopy.

 

          Scenarzystą komiksu tym razem jest Bob De Groot i trzeba przyznać, że fabuła tego albumu jest na takim samym poziomie co scenariusze Rene Gościnnego. Raczej żaden fan serii nie odczuje zmiany, która nastąpiła ponieważ nie sposób ją odczuć. Rysownikiem tego tytułu jest nie kto inny niż sam Morris, którego styl znamy od pierwszych przygód naszego kowboja.

          W tym albumie, którego premiera miała miejsce we Francji w 2001 roku poznajemy przygody naszego kowboja Lucky Luke’a, które dzieją się jak zwykle na Dzikim Zachodzie ale tym razem towarzyszy mu tytułowy artysta malarz naprawdę zwący się Frederic Remington. Nasz dobrze zbudowany tytułowy bohater, który uwielbia sobie dobrze zjeść jest postacią historyczną i jest zaliczany do największych amerykańskich malarzy. W komiksie poznajemy go również jako osobę, która lubi bijatyki w salonach oraz nie boi się szalonych rabusiów. Tym razem Lucky Luke ma godnego sobie towarzysza w tej przygodzie. Razem stawiają czoło Indianom oraz pewnemu bandycie, którego poznacie dopiero w trakcie czytania tego komiksu.

 

 

          Polecam ten tytuł wszystkim miłośnikom Lucky Luke’a, a także innym miłośnikom komiksów ponieważ jest to na pewno album warty uwagi przy którym nieraz się uśmiejemy.

 

Dane Techniczne:                                                 

Scenariusz:                   Bob De Groot

Rysunki:                        Morris

Wydawnictwo:               Egmont

Ilość stron:                    48 stron

Oprawa:                        miękka

Druk:                             kolor

Cena okładkowa:          24,99 zł

Sybirpunk vol.3 [Recenzja]

Batman – Detective Comics – #2 – Rycerz z Arkham [Recenzja]