in

Lucky Luke ,,Rywale z Painful Gulch” [Recenzja]

        Przedstawiam Wam najnowszy komiks z serii Lucky Luke pt. ,,Rywale z Painful Gulch” który został wydany we wrześniu bieżącego roku przez wydawnictwo Egmont.

 

 

Opis Wydawcy:

Tym razem dzielny rewolwerowiec trafia do miasteczka Painful Gulch.. Rządzą w nim dwa skłócone klany – O’Harów i O’Timminsów. Miejscowość nie może się rozwijać z powodu nieustannych awantur i strzelanin. Lucky Luke zostaje jednogłośnie wybrany na burmistrza , a wtedy wszystko ma się zmienić…

Czy uda mu się pogodzić zwaśnione klany?

Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris, który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza Rene Goscinny’ego. Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

 

 

           Scenarzystą tego odcinka Lucky Luke’a jest Rene Goscinny – jego scenariusz jak zwykle z dawką humoru, stoi na wysokim poziomie, a rysunki wykonał Morris, którego styl znamy od wielu albumów.

W tym numerze, którego premiera we Francji miała miejsce w 1962 roku, poznajemy przygody Lucky Luke’a ,które wydarzyły się w miasteczku Painful Gulch, gdzie nasz dzielny rewolwerowiec miał przebywać bardzo krótko, ale jak się można domyślić, plany pokrzyżowały mu wspomniane w opisie dwa zwaśnione klany. Nasz dzielny kowboj, który został wybrany na burmistrza w miejsce poprzedniego, musi pogodzić obydwie rodziny, ale w jaki sposób to uczyni przekonacie się czytając album ,,Rywale z Painful Gulch”.

 

           Polecam w\w album wszystkim miłośnikom dzielnego kowboja, a także innym miłośnikom komiksów ponieważ jest to na pewno zeszyt, który można przeczytać w jeden wieczór i przy okazji trochę się pośmiać.

 

Dane Techniczne:

Scenariusz: Rene Goscinny

Rysunki: Morris

Wydawnictwo: Egmont

Ilość stron: 48

Oprawa: miękka

Druk: kolor

Cena okładkowa: 24,99 zł

 

Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty od 2294 do przyszłości [Recenzja]

Herkules Poirot – Śmierć na Nilu [Recenzja]