in

Miliardowy rekord Avengersów

Avengers: Wojna bez granic pobił kolejny rekord. Film braci Russo zarobił już ponad miliard dolarów. Potrzebował do tego niespełna 11 dni, wyprzedził tym samym Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy, które potrzebowało na osiągnięcie tego wyniku 12 dni.

Nowi Avengersi są w tej chwili najszybciej zarabiającym filmem w historii kina i mają dużą szansę na osiągnięcie najlepszego box office wszech czasów. Mieli też najlepszy weekend otwarcia w dziejach (w sumie 630 mln dol., z czego 250 mln dol. w USA). Film, który zarobił już ponad miliard dolarów, nie miał jeszcze premiery we wszystkich zaplanowanych krajach. Do Rosji trafił np. dopiero 3 maja, a w Chinach premier odbędzie się w kolejny piątek – 11 maja.

Miliard dolarów zysku to bariera, którą przekroczyło na razie 30 filmów. W pierwszej trójce znajdują się: Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy (2,07 mld dol.), Titanic (2,19 mld dol.) oraz Avatar (2,8 mld dol.).

W rolach głównych występują ci, których znamy z poprzednich filmów superbohaterskich. To m.in.: Robert Downey Jr., Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Pratt, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo i Josh Brolin.

Naszą recenzję (bez spoilerów) filmu możecie przeczytać >>tutaj<<

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Toksyczni Mężczyźni: Kylo Ren

Make it up!