zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka
in , ,

Kampai! Integracja fandomu m&a w Szczecinie [relacja]

szczecińscy fani japońskiej pop-kultury, łączcie się!

Dokładnie 14 sierpnia 2018 roku o godz. 18.00, dzięki współpracy Szczecińskiego Klubu Azji oraz Exp Pubu rozpoczęła się kilkugodzinna impreza dla wszystkich fanów japońskich komiksów i animacji. Imprez stricte tego typu w ostatnich latach w Szczecinie nie było za wiele, dlatego inicjatywa spotkała się z naprawdę dużym odzewem.

Pozytywnie zakręceni członkowie i członkinie Szczecińskiego Klubu Azji (do którego piszący te słowa również należą) zadbali o dobrą zabawę dla uczestników, przygotowując kilka szalonych atrakcji. Można zatem było spróbować swoich sił w karucie, czyli japońskiej grze karcianej.

karuta – zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka

Jednak przystosowując zabawę do gustów fanów ze Szczecina, prowadząca Maria “Maiika” Zielska przygotowała grę w wersji anime. Trzeba było bardzo szybko skojarzyć prezentowaną postać z tytułem serii ukazanym w postaci oryginalnego loga, z dopisanym wedle potrzeb angielskim lub polskim tytułem.

Następnym punktem programu był iście diabelski “evil cosplay” czy tworzenie strojów bohaterów anime, dosłownie z niczego. Trzy drużyny walczyły zaciekle w arcytrudnych konkurencjach, wymyślonych przez prowadzących, czyli Michała “Afgana” Rozmarynowskiego oraz piszącego te słowa.

evil cosplay – zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka

W jury zasiadła profesjonalna cosplayerka ze Szczecina, zwyciężczyni wielu międzynarodowych konkursów, Paulina “LinaSakura” Strzałkowska. Oprócz gadżetów ufundowanych przez SKA, drużyny otrzymały także kolekcjonerskie karty postaci, sponsorowane przez szczeciński sklep z grami planszowymi i figurkami “Feniks”.

Trzecią z przygotowanych atrakcji były kalambury, oczywiście o tematyce japońskiej, przygotowane przez Kamilę “Kame” Walczakiewicz. Zawodnicy mieli za zadanie pokazać swojej drużynie za pomocą gestykulacji wylosowane przez siebie hasła z następujących kategorii: tytuły i postacie z anime i mang oraz hasła związane z Japonią jako taką. Podczas zabawy brały udział trzy drużyny.

kalambury – zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka

Niestety, tylko dwie spośród nich mogły zawalczyć w finale, do którego zostały przygotowane specjalne hasła związane z cytatami z popularnych japońskich serii takich jak: Król Szamanów, Pokemony czy Czarodziejka z Księżyca.

Podczas finału wydarzenia Grzesiek “Minorun-run” Tyliszczak dzielnie i z werwą poprowadził quiz stolikowy, w którym czteroosobowe drużyny musiały odpowiadać na pytania dotyczące mangi, anime oraz Japonii. Rywalizacja była zacięta jak podczas Turnieju o Tytuł Najsilniejszego pod Słońcem z kultowego tytułu Dragon Ball.

Dodatkowo przez cały czas trwania Kampai! można było wypróbować swoich sił na karaoke, które mieściło się w górnej części lokalu. Uczestnicy mieli do wyboru zarówno piosenki japońskie, wykorzystywane w openingach i endingach do różnych anime, ale także koreańskie, angielskie i polskie.

karaoke – zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka

Atrakcja cieszyła się dużym powodzeniem i pomimo tego, że do mikrofonów mogły śpiewać maksymalnie cztery osoby naraz, zdarzały się sytuacje, w których dołączały do nich kolejne – jak widać nie wszyscy potrzebowali mikrofonów, aby się dobrze bawić, co tylko potwierdza popularność tej atrakcji.

zdjęcia autorstwa Roberta Robaczka

Podczas imprezy spotkać można było cosplay’erów, prezentujących swoje stroje, jednak i inni uczestnicy zjawili się w elementach ubrań, nawiązujących do swojego hobby.

Jako współorganizatorzy Kampai! Integracja fandomu m&a, należący do Szczecińskiego Klubu Azji bardzo cieszymy się frekwencją oraz dobrymi humorami przybyłych i postaramy się, aby powodów do dobrej zabawy dla zwolenników wspólnego hobby w Szczecinie było więcej.

Do następnego!

autorzy: Maja Warczachowska i Hattori Wiseman

Zwiastun “Star Wars Resistance” [video]

Flavors of Youth [recenzja]