in , , , ,

Mizukon 2023

czyli zachodniopomorski konwent mangi i anime

Już za mniej niż miesiąc, bo w weekend 12-13 sierpnia 2023 r., w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkole Podstawowej w Przecławiu odbędzie się pierwsza edycja konwentu mangi i anime Mizukon. Jej organizatorami są Szczeciński Klub Azji (SKA) wraz ze wspomnianym GOKSiR oraz Szkołą Podstawową.

Jakie atrakcje będą na nas czekać w trakcie tego dwudniowego wydarzenia? Już teraz wiadomo, że będzie ich bardzo wiele! Mimo, że nie jest jeszcze znany ich pełny plan, poniżej wklejam kilka informacji, które można wyczytać na oficjalnej stronie Mizukonu:

“Mizukon to inicjatywa łącząca fanów Japonii, ale nie tylko! Na naszym konwencie nie zabraknie również atrakcji dla miłośników gier planszowych, elektronicznych czy RPG. Dla fanów cosplayu przygotowaliśmy profesjonalne fotostudio oraz konkurs cosplay, w którym uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił na wielkiej scenie GOKSiRu i wygrać atrakcyjne nagrody! Poza licznymi wykładami, warsztatami i konkursami zaplanowaliśmy również wiele atrakcji mających na celu integrację uczestników w strefie outdoor, takich jak wspólne tańczenie belgijki czy walka na bezpieczne miecze piankowe. Dzięki różnorodnym wystawcom każdy uczestnik znajdzie dla siebie gadżet na pamiątkę, w strefie gastronomicznej zaś będzie mógł skosztować oryginalnych japońskich dań takich jak placki okonomiyaki czy lody kakigori.”

To tylko część z przygotowywanych przez organizatorów atrakcji, ponieważ jak można przeczytać na ich fanpage’ach na Facebooku i Instagramie, dla uczestników konwentu będą przygotowane też takie rozrywki jak Mizukon Talent Show, Ultrastar, gry rytmiczne, Meido Cafe, grill, dyskoteka, a także (za dodatkową opłatą) wejście na kryty basen! Będzie można też posłuchać zespołu, a dokładniej duetu NoMBii, którzy jak piszą organizatorzy: “zabiorą was w podróż po pełnych nostalgii utworach z anime, gier oraz internetu, w którym rządzili późni millenialsi wkręceni w mangę i anime”.

Podsumowując, nieważne czy jesteście wieloletnimi fanami mangi i anime, czy przygodę z tymi animacjami i komiksami zaczęliście dopiero niedawno, serdecznie zapraszamy do kupna biletów online na konwent na TEJ stronie oraz do śledzenia aktualności na oficjalnych fanpage’ach Mizukonu: na Facebooku (KLIK!) oraz na Instagramie (KLIK!). Warto również zaznaczyć swoją chęć przybycia na facebookowym wydarzeniu (KLIK!), aby na pewno o nim nie zapomnieć.

Zachęcamy również do śledzenia naszego konta na Instagramie, na którym w dniach trwania konwentu będziemy zamieszczać nasze fotorelacje, a także do odwiedzenia naszej strony po jego zakończeniu, aby przeczytać relacje z tego wydarzenia.

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #16

Lady Killer [recenzja] #mniesiepodoba