in , ,

#mniesiepodoba26 [Anna Wypych]

czyli czy to obraz czy zdjęcie?

W serii #mniesiepodoba chcę promować naszych rodzimych Twórców, którzy już przebili się do światowego nurtu sztuki, albo znajdą się w nim za moment. Dziś chciałbym opowiedzieć wam o Annie.

Anna Wypych (ur. 1984) to absolwentka pracowni dyplomowej prof. M. Świeszewskiego wydziału malarstwa ASP w Gdańsku i tegoroczna laureatka I nagrody w konkursie Artystyczna Podróż Hestii. Wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska, Ministra Kultury oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Prezentowała swoje prace w galeriach i muzeach w Europie i USA. Mieszka i pracuje w Gdyni.

O sobie mówi tak:

Jestem artystką, mamą, żoną i człowiekiem. Mieszkam na wybrzeżu pięknego Morza Bałtyckiego, a moje tradycje artystyczne są jak Polska: gdzieś pomiędzy tradycyjną Europą Wschodnią a bardziej nowoczesnym Zachodem. Lubię też korzystać z nowoczesnych narzędzi i jestem aktywna w mediach społecznościowych, ponieważ w Internecie czuję się jak obywatel świata. Moja sztuka to romantyzm oparty na tradycyjnej postawie i realistyczny styl poszerzony o elementy hiperrealizmu, surrealizmu i czystej wyobraźni. Moja sztuka jest podobna do mnie.

Inspirację czerpię z tego, co widzę wokół siebie, ale moje osobiste przemyślenia są jedynie punktem wyjścia i inspiracją do badań nad człowiekiem i jego stanem.

Anna Wypych maluje realistyczne portrety w tradycyjnej technice olejnej, jej sztuka zawiera elementy hiperrealizmu i surrealizmu. Charakterystyczne dla niej są teksty filozoficzne, uzupełniające jej prace. Artystka koncentruje się na kondycji ludzkiej, a jej portrety kobiet (zdarzają się również autoportrety) ukazują ich różnorodność i wewnętrzną siłę.

Moją opinię możecie zweryfikować w internecie (artystka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych), zanim nie traficie na jej wystawę gdzieś na świecie… Gorąco polecam. #mniesiepodoba!

Materiały pochodzą ze strony artystki.

Kocia skórka. Trzy opowieści w rytmie samby

Zwiastun “Star Wars Resistance” [video]