in ,

#mniesiepodoba [START]

Kiedy #mniesiepodoba jedno, tobie pewnie bardziej drugie. Każdy z nas ma swoje spojrzenie na świat. Mamy swój gust, poczucie estetyki, czy stylu. Wszystko zależy od preferencji, sympatii do autorów czy pojedynczych dzieł.

#mniesiepodoba to cykl, w którym będzie właśnie tak – subiektywnie. Wybory prac są tym, co trafia do mnie, ale może i Wy znajdziecie w nich coś dla siebie. Prace, które będę przedstawiał, to rzeczy, które mnie inspirują i mają wpływ na moją twórczość. To konfrontacja z nimi i z rzeczywistością znajduje ujście w moich pracach.

Style i twórczość autorów prezentowanych prac będą różne. Czasem skrajne, czasem spójne, czasem bardzo odległe od popkultury, a czasem pasujące do określenia POP-ART. Prace, o które ocieramy się życiu, które spotykamy w reklamie, na ulicy, w księgarni z komiksami, na ścianach budynków, muralach czy koszulkach.

Nie jest moim celem pokazywanie topu tego rynku sztuki, a wyszukiwanie osób mniej znanych. Często publikują oni swoje prace wyłącznie na Instagramie. Będę was odsyłał do ich społecznych galerii w świecie cyfrowym. Tyle. No może jeszcze dodam, że zapraszam do lektury #mniesiepodoba.

Zapowiedzi wydawnicze Fabryki Słów

“Savage Sword of Conan”, czyli zawartość nowej kolekcji komiksów