in , ,

#mniesiepodoba19 [ONEQ]

Multidyscyplinarna artystka ONEQ (Negiya Kisoba) tworzy piękne graficzne prace portretowe, zarówno na ścianach, jak na płótnie i papierze. Operuje zakresem barw od czerni i bieli po żywe pastelowe kolory. Prawie zawsze efektem jej pracy jest piękna kobieca twarz, która wydaje się płynąć, czy może odbijać w nieznacznie zmąconej tafli wody .

ONEQ mieszka na Okinawie. Tworzy nowoczesne ilustracje inspirowane swoją młodością spędzoną na tej bardzo zacisznej wyspie japońskiej, na której marzyła o wodnych przygodach i czytała niezliczone komiksy w domu sąsiada. Jest całkowicie samoukiem. Jej twórczość podbiła świat w ciągu ostatnich dwóch lat. Estetyka jej prac swym pięknem i formą, przyciąga wzrok wszystkich przechodzących obok stworzonych przez nią czy to murali, czy obrazów akrylowych.

Najczęstszym motywem jej twórczości są twarze modelek (a może tylko jednej modelki?), uchwycone w zmysłowym grymasie, z na wpół uchylonymi oczami i z lekko rozwartymi ustami. Na tych portretach pojawiają się linie, fale, kwiaty – wszystko wydaje się płynąć, jest zwiewne i ulotne. Źródeł inspiracji ich formy upatrywałbym trochę może w sztuce tatuażu, Z jednej strony są mocno japońskie w wyrazie, ale czuć w nich równocześnie inspiracje Orientem, Indiami i Polinezją.

Być może tak często przedstawiana modelka to autorka tych wizji? Kto wie… Wpatrując się w te wizerunki kobiet w ekstazie mówię tak, #mniesiepodoba…

Kelly Marie Tran ofiarą nękania

Nowy Trailer Spider-Man: Into the Spider-Verse [video]