in , , , ,

Nabór do zina “ecoCemęt”

Trwa nabór do 4 numeru zina “Cemęt”! Tym razem zajmiemy się szeroko rozumianą ekologią, w tym zmianami klimatycznymi, zagadnieniom less waste i wszystkim, co uważacie za ważne w kontekście dbania o przyszłość naszej planety.

Zastrzegamy sobie prawo do ostatecznego wyboru prac, które znajdą się w zinie. Na Wasze komiksy czekamy do 23 maja 2021 r. pod adresem mailowym: stowarzyszeniepopart@gmail.com

Premiera “Cemętu” odbędzie się 19 czerwca w Szczecinie i/lub online.

Zin otrzymał w tym roku dotację, a więc na pewno ukaże się papierowa wersja. Niestety dofinansowanie na pewno nie wystarczy na honoraria… Co zatem oferujemy w zamian? Wiekuistą sławę 😉, własny egzemplarz zina oraz dystrybucję do szerokiej publiczności.

Wymagania techniczne

Pismo będzie wydane w formacie A5 (lub zbliżonym), kolor czarny (1:1). Czekamy na plansze w formacie A4, plik tif 600 dpi (skala szarości) lub 1200 dpi (bitmapa). Maksymalna ilość plansz na jeden komiks nie powinna przekraczać 6.

Założenia i idea tego numeru

Chcemy wydać kolejny, czwarty już numer zina “Cemęt” oraz podczas jego premiery przygotować warsztaty i spotkanie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ten sposób chcemy świętować szczeciński Dzień Darmowego Komiksu, gdyż uczestnicy premiery otrzymają swój egzemplarz całkowicie za darmo.

Tym razem, z racji katastrofalnych zmian klimatycznych na świecie i zanieczyszczenia środowiska, tematem przewodnim wydarzenia będzie ekologia, a zatem opublikujemy zbiór komiksów poświęconych w całości tej tematyce. Wciąż za mała jest świadomość zagrażającej światu katastrofy ekologicznej – nasz zin ma na celu budowanie świadomości i postaw proekologicznych.

Premiera zina i reszta atrakcji w ramach D2K odbędą się 19 czerwca 2021 (w Tygodniu Inicjatyw Pozarządowych). Jeżeli sytuacja pandemiczna okaże się nadal niebezpieczna, zakładamy możliwość przeniesienia wydarzeń online. Do tworzenia zina zaprosimy twórców ze Szczecina i regionu oraz całej Polski. Komiks wydamy w nakładzie 200 egz. – zgodnie z ideą wydarzenia – na papierze ekologicznym. Docelowo trafi on do twórców, uczestników wydarzenia oraz bibliotek w całej Polsce zgodnie z ustawą o egzemplarzu obowiązkowym. Wersja cyfrowa zostanie opublikowana online w wolnym dostępie.

Wydawcą zina jest stowarzyszenie Porozmawiajmy O Popkulturze – Ale Raczej taktownie “POP-ART”.

Finansowane ze środków Miasta Szczecin.

#mikroDOTACJE #mikroDOTACJE2021 #popart #ecozin #zin #komiks #Cemęt #ecoCemęt

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Zawisza. Czarne krzyże [Recenzja]

W tajemniczym ciemnym lesie – Winshluss [Recenzja]