in , ,

Nabory do zinów – lutowe deadline’y

W lutym mijają terminy nadsyłania komiksów do „Warchlaków” i „Darmozina” oraz na konkurs komiksowy „Fado w komiksie”. Szczegóły w artykule.

Warchlaki 7 – do 13 lutego

„Warchlaki” to zin komiksowy poświęcony sprawom mrocznym i tajemniczym: okultyzmowi, teoriom spiskowym, tajnym kultom, korporacjom, grozie i innym tego typu przyjemnościom.

Temat przewodni nadchodzącego numeru to „Wpływ ograniczenia zasobów na przeprowadzanie rytuałów magicznych”! Poszukujemy historii o upadkach i niepowodzeniach. O szukaniu tańszych zamienników. O rozpadach piramid finansowych. W uproszczeniu: jak mama Was zapyta, co tam znowu tworzycie, to możecie jej powiedzieć, że „komiks o kryzysie”.

Co robią inwestorzy po krachu na giełdzie artefaktów? Czym podczas ceremonii zastąpić beozar? Czy sigile z czarnego rynku są równie skuteczne co te dostępne w obiegu powszechnym? Odpowiedzi należą do Was! Zbieramy komiksy, ilustracje oraz opowiadania! Nie ma limitu stron!

Deadline: 13 lutego 2023
email: warchlaki.zin@gmail.com
Jeśli szukasz rysowniczki_ka – wyślij nam scenariusz.
Potrzebujesz scenarzystki_ty – pokaż swoje portfolio.

Dane techniczne:
Format: 148 mm x 210 mm (+spady 3 mm)
Format pliku: .tiff lub .pdf
Rozdzielczość: 300 dpi
Kolor: czerń-biel/skale szarości.

Każdy uczestnik otrzyma egzemplarze autorskie nowego numeru.

„Darmozin” – do 15 lutego

„Darmozin” jest antologią krótkich form komiksowych, która będzie rozdawana podczas 6. edycji Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. Jego premiera odbędzie się 22 kwietnia 2023. Debiutant czy doświadczony rysownik – wszyscy są zaproszeni do nadsyłania swoich historii. Komiksy nie mogą przekraczać 3 stron oraz nie powinny być wcześniej publikowane. Pracy powinny być zatytułowane. Do komiksu należy dołączyć krótką notę biograficzną i koniecznie numer telefonu kontaktowego.

„Darmozin” czytają osoby w każdym wieku, również dzieci, starajcie się więc unikać w treściach zbędnej przemocy i wulgaryzmów. Przesyłając swój komiks, deklarujecie tym samym, że jesteście jego jedynymi autorami, nie naruszacie w żaden sposób praw osób trzecich oraz zgadzacie się na jego wydanie w wersji papierowej i rezygnujecie z wynagrodzenia za jego opublikowanie. Zastrzegamy sobie prawo do selekcji nadesłanych materiałów.

Deadline: 15 lutego
email: komiksywbibliotece@gmail.com
Dane techniczne: czerń/biel, format A5 lub A4 (docelowy format to A5), rozdzielczość 300 dpi format graficzny jpg, TIFF

Fado brzmi w komiksie

Według organizatorów do 15 lutego został przedłużony także termin nadsyłania prac w konkursie „Fado brzmi w komiksie”. Konkurs jest otwarty dla wszystkich, a tematyka nadesłanych komiksów ma skupiać się na fenomenie gatunku muzycznego fado. Zgłaszane komiksy mogą być nieme albo „mówione” po polsku, portugalsku lub angielsku. Prace komiksowe mogą być zamkniętą całością lub fragmentem większej całości, o objętości wynoszącej minimum cztery plansze lub wielokrotności czterech plansz (8,12 i więcej), jednak łączna objętość nie powinna przekraczać 20 plansz w formacie pionowym (A5 lub wielokrotność tego formatu – prace i tak zostaną zmniejszone do A5).

Zgłoszenia należy przesłać na maila konkursfado@gmail.com. Regulamin, załączniki do zgłoszenia i wszelkie inne informacje znajdują się w folderze konkursowym.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Trzeba iść, żeby żyć – recenzja „Fungae”

Wszystkie łapy na pokład