in , ,

Poszukiwania i eksperymenty w komiksie nonfiction

Wykład w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, które odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18.00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet (ul. Ratajczaka 38/40, 61-816 Poznań). Wstęp wolny.

Temat wykładu: Poszukiwania i eksperymenty w komiksie nonfiction.

Autor opowie o tym, jakie eksperymenty są podejmowane w komiksach nonfiction, z jednej strony – względem komiksu ogólnie, a z drugiej – wobec innych mediów, w których tworzone są narracje nonfiction.

Informacje o prelegencie:
Krzysztof Lichtblau – urodzony w 1989 roku w Szczecinie. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Sekretarz redakcji kwartalnika literacko-kulturalnego EleWator, redaktor Zeszyty Komiksowe. Publikował m.in. w „Pograniczach”, Midrasz, „Odrze”, „Fabulariach” i Tygiel Kultury. Wiceprezes Fundacja Literatury imienia Henryka Berezy. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia Pop-Art. Redaktor naczelny portalu betoniarka.net.

Dzięki współpracy z Wydawnictwo TADAM słuchacze kolejnych wykładów, oprócz wrażeń z ciekawych prelekcji mogą wynieść ze spotkania także prezent związany z tematyką poruszaną w ramach Akademii. Wśród słuchaczy styczniowego wykładu zostaną rozlosowane dwa numery magazynu Zeszyty Komiksowe oraz komiks Michała Rzecznika i Piotra Nowackiego “Reformator Marcin Luter”, wydane przez Wydawnictwo Widnokrąg.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

Poznańska Dyskusyjna Akademia Komiksu
PDAK to spotkania dla osób zainteresowanych komiksem i tych, którzy chcą go poznać z innej, ciekawszej strony.
PDAK to spotkania w formie wykładu lub prezentacji, podczas których ścierają się odmienne poglądy, widziane z różnych perspektyw naukowych.
PDAK to spotkania, na których równie ważne jak wykład są dyskusja i Twoje zdanie.
PDAK pozwoli zrozumieć, że komiks to coś więcej niż proste historyjki obrazkowe i odkryć fascynujący świat gry między słowem a obrazem. Spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 38/40, w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet o godz. 18.00

Organizatorami Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu są Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej.

Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Kontakt:
dr hab. Rafał Wójcik, Oddział Zbiorów Specjalnych,
Biblioteka Uniwersytecka
tel.: 61 8293829, email: rafal@amu.edu.pl
www: lib.amu.edu.pl
oraz
dr Michał Traczyk, Fundacja Instytut Kultury Popularnej/Biblioteka Uniwersytecka
ul. Geodetów 30,60-447 Poznań; tel. 603079750,
email: kontakt@fundacja-ikp.pl
www: http://fundacja-ikp.pl/

 

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Na Croma! #0 – Nadejście Conana Barbarzyńcy

Na Croma #1 – Czerwone ćwieki