in ,

Ekipa Rzeźzina — nagranie lajwa

Zapraszamy do obejrzenia nagrania lajwa, w którym brali udział Tomasz Kontny i Tomxyz.

Rzeźzin to horrorowa antologia komiksowa, której akcja dzieje się w Jelitkowie, a historie tworzone przez różnych rysowników i rysowniczki spaja jeden z bohaterów, lokalny Rzeźnik, a od pewnego momentu także wspólny scenarzysta, Tomasz Kontny.

Tomasz Kontny

Scenarzysta komiksów, producent i projektant gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Scenarzysta zeszytowej serii komiksów Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.

Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach KKK, Profanum, Maszin i Karton, a także w Piśmie, Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. Współpracuje ze sceną niezależną (ziny, Celuloza) i dużymi wydawnictwami (Muzeum Śląskie, Ongrys).

Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Śląskim oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Tomxyz

Samouk z Bydgoszczy. Autor ilustracji do komiksów Admirał EaglehawkKto zaparzy earl greya, serii Mucha oraz autorskich Kamikaze KatŚpij Słodko, Aniołku i Poloverse. Pomysłodawca projektu komiksowego Advent, współtwórca Rzeźzina. Swoje prace tworzy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych metod – ołówka i tuszu. Lubi eksperymentować i się rozwijać. Całym sercem kocha komiksy i nie potrafi bez nich żyć. Wielki pasjonat self-publishingu i komiksowej sceny niezależnej.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Tumac [Z półki zdjęte]

Wielki Gatsby. Powieść graficzna [recenzja]