in , ,

Spotkanie z twórcami komiksu „Wydział 7” online

21 lutego (wtorek) o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami serii komiksowej „Wydział 7” – Tomkiem Kontnym i Markiem Turkiem. Poprowadzi je Marta Kostecka, czyli autorka niniejszego wpisu i redaktorka Betoniarki.

Spotkanie odbędzie się jak zawsze w formie lajwa na Kanale Książkowym.

Nadajemy na żywo, będzie więc możliwość zadawania własnych pytań naszym gościom!

Wydział 7 to zeszytowa seria komiksowa poświęcona milicyjnemu „Archiwum X” z czasów PRL-u. Dotychczas wyszły dwa sezony, każdy obejmujący po 5 zeszytów głównych i 1 zeszyt specjalny. Spotykamy się z okazji wydania drugiego z zeszytów specjalnych „Import Eksport”.

Tomasz Kontny
Scenarzysta komiksów, producent i projektant gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Scenarzysta zeszytowej serii komiksów Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.
Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach KKK, Profanum, Maszin i Karton, a także w Piśmie, Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. Współpracuje ze sceną niezależną (ziny, Celuloza) i dużymi wydawnictwami (Muzeum Śląskie, Ongrys).
Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Śląskim oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Marek Turek
Polski twórca komiksów undergroundowych. Publikował swoje prace w m.in.: AQQ, Komiks Forum, KKK, Czas Komiksu, Krakers, Katastrofa, Ziniol, KGB, Zeszyty Komiksowe. Najbardziej znanym jego dziełem jest czteroczęściowy zbiór powiązanych ze sobą opowiadań Fastnachtspiel, których akcja rozgrywa się w niezwykłym mieście stworzonym po końcu świata. Inne jego prace to „Międzyczas” (Timof), „Bajabongo”, „NeST”, „Bellmer (niebiografia)” (kultura gniewu), „Small Illustration Dictionary” (De Falco). Antologie: „Fest”, „Śląski Wyspiański”, „Opowieści Tramwajowe”, „Komiksowy przewodnik po Warszawie”, „Stripburger”, „Attic Witt”, „Warburger”. Magazyny i ziny: „AQQ”, „Znakomiks”, „Krakers”, „Ziniol”, „KGB”, „Katastrofa”, „Czas Komiksu”, „Krakers”, „KKK”, „Zeszyty Komiksowe”, „Fenix Antologia”. Czasopisma i prasa: „Chichot”, „Ultramaryna”, „Kato”, „Hiro”, „Wyborcza”, „Nie”, „Gazeta Powszechna”, „Tatuaż”, „Kultura”. Okładki płyt: Whitman „MMM” (vinyl), S.P.I. „Jestem świrem” (CD).

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Własnym głosem. Herstorie aborcyjne [recenzja]

Produkcje Nickelodeon na SkyShowtime [lista]