in , , ,

Sztorm [Wydział 7] – spotkanie z autorami komiksu

20 czerwca (wtorek) zapraszamy na kolejne spotkanie na Kanale Książkowym. Gościć będziemy aż trzy osoby: Łukasza Godlewskiego, Tomasza Kontnego i Marka Turka. Wszystko to z okazji niedawnej premiery komiksu „Sztorm”, który współtworzyli. „Sztorm” to kolejny zeszyt specjalny serii „Wydział 7″.

Lajw rozpocznie się o godz. 18.00 na Kanale Książkowym. Będzie możliwość zadawania pytań naszym gościom, do czego gorąco zachęcamy. Rozmowę poprowadzi Marta Kostecka.

O komiksie „Sztorm”

Lata 50. XX wieku. Polską Rzeczpospolitą Ludową niepodzielnie rządzi partia i Urząd Bezpieczeństwa. Dominikanin Jakub Lange podróżuje po świecie badając przypadki zmartwychwstań. Prawdziwą próbą okaże się jednak dla niego rejs do Polski… Od tego, czy Jakub zdoła stawić czoła nieumarłym, zależeć będzie życie pasażerów i załogi MS Batory!

O serii

Wydział 7 to zeszytowa seria komiksowa poświęcona milicyjnemu „Archiwum X” z czasów PRLu. Dotychczas wyszły dwa sezony, każdy obejmujący po 5 zeszytów głównych i 1 zeszyt specjalny.

O naszych gościach

Łukasz Godlewski
Jest twórcą komiksowym z Gdańska. Debiutował albumem komiksowym „Miłość” w wydawnictwie Smallpress.pl w 2012 roku. Współtworzył takie komiksy jak:
„Benia Dampc i pewien ambitny prokurator” (scen. Jerzy Szyłak), „Kapitan Wrona” (scen. Elżbieta Żukowska), „Niesamowite opowieści Josepha Conrada” (scen. Maciej Jasiński), „Rotmistrz Polonia” (scen. Łukasz Kowalczuk). Samodzielnie stworzył bardzo dobrze przyjęty album „Malarz”. Jest autorem rysunków w „Sztormie”, numerze specjalnym serii „Wydział 7″.

Tomasz Kontny
Scenarzysta komiksów, producent i projektant gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Scenarzysta zeszytowej serii komiksów Wydział 7 o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL.
Współtwórca i wydawca Opowieści tramwajowych, redaktor antologii komiksów z województwa śląskiego Fest, twórca komiksowego reportażu Nasze Muzeum. Komiksy do jego scenariuszy gościły m.in. w antologiach Niczego sobie i W sąsiednich kadrach, publikował w magazynach KKK, Profanum, Maszin i Karton, a także w Piśmie, Wysokich Obcasach i Gazecie Wyborczej. Współpracuje ze sceną niezależną (ziny, Celuloza) i dużymi wydawnictwami (Muzeum Śląskie, Ongrys).
Prowadzi warsztaty scenopisarskie i zajęcia z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Śląskim oraz w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

Marek Turek
Polski twórca komiksów undergroundowych. Publikował swoje prace w m.in.: AQQ, Komiks Forum, KKK, Czas Komiksu, Krakers, Katastrofa, Ziniol, KGB, Zeszyty Komiksowe. Najbardziej znanym jego dziełem jest czteroczęściowy zbiór powiązanych ze sobą opowiadań Fastnachtspiel, których akcja rozgrywa się w niezwykłym mieście stworzonym po końcu świata. Inne jego prace to “Międzyczas” (Timof), “Bajabongo”, “NeST”, “Bellmer (niebiografia)” (kultura gniewu), “Small Illustration Dictionary” (De Falco). Antologie: “Fest”, “Śląski Wyspiański”, “Opowieści Tramwajowe”, “Komiksowy przewodnik po Warszawie”, “Stripburger”, “Attic Witt”, “Warburger”. Magazyny i ziny: “AQQ”, “Znakomiks”, “Krakers”, “Ziniol”, “KGB”, “Katastrofa”, “Czas Komiksu”, “Krakers”, “KKK”, “Zeszyty Komiksowe”, “Fenix Antologia”. Czasopisma i prasa: “Chichot”, “Ultramaryna”, “Kato”, “Hiro”, “Wyborcza”, “Nie”, “Gazeta Powszechna”, “Tatuaż”, “Kultura”. Okładki płyt: Whitman “MMM” (vinyl), S.P.I. “Jestem świrem” (CD).

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Taktownie o Popkulturze i Komiksie 5/23 – relacja [patronat]

Nagroda im. Zajdla 2022 – nominacje